Star Trek, aneb když se restartuje legenda

26.06.2020
Filmy s tematikou Star Treku patří mezi žánrové klasiky sci-fi, které si nemůže nechat ujít žádný z fanoušků. Právě fanouškovská základna světa Star Treku je opravdu široká a každoročně to můžeme vidět na nejednom Comic Conu. Nová doba si však žádá nové hrdiny, a také Star Trek si touto proměnou prošel. Musel si jí projít. Čím jsou filmy s tématikou Star Treku dnes?

Svět se mění a legenda s ním

Jistě si všichni ještě dobře vzpomínáme na první filmy, kterým vládly papírové kulisy, jež z dnešního pohledu mohou působit opravdu komicky. O to komičtěji pak pro novou generaci diváků. Star Trek se vyvíjel tak, jak se posouvaly limity filmové tvorby, přičemž právě sci-fi filmy z toho těžily nejvíce, což potvrdí každý filmový maniak. Počítačová animace je zkrátka někde jinde než kartonová krabice. Proměnil se ale také divák těchto filmů, který si stále více žádá především zábavu a akci. Příběh začíná jít stranou a do popředí se dostávají efekty. Ať se nám to líbí nebo ne. Také takový produkt se však může stát strhujícím velkofilmem, či klasikou svého žánru.

Dokazují to také všechny novodobé Star Treky, které jsou více než čímkoliv jiným, vyprázdněnou zábavou. Ale v tom dobrém slova smyslu, který od takového filmu očekáváte. Nový Star Trek se zkrátka nebere příliš vážně a sluší mu to. Ono také vážné podání od režiséra filmů Rychle a zběsile ani očekávat asi nemůžeme (Star Trek: Do neznáma).

Nekonečné cesty hvězdné lodi Enterprise

Star Trek je filmová série, která byla před svým restartem v roce 2008 v podstatě skomírající značkou. J. J. Abrams se tehdy zhostil své role zachránce skvěle a ostatní na něj dokázali navázat. A my se necháme překvapit, kam vesmírné cesty zavedou hvězdnou loď Enterprise zase někdy příště.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem PRO-MUZE.CZ, který přináší pravidelně zajímavosti, nejen pro filmové maniaky.

Zdroj: Goman

Komerční sdělení. Foto: zaslal do redakce Goman