Samsung Galaxy S23 nadchne technickými parametry

17.01.2023
Samsung Galaxy S23 se stane další vlajkovou lodí se systémem Android.

V posledních několika týdnech unikla celá řada informací o tom, jak by měl smartphone od jihokorejského giganta vypadat. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno by měl chytrý telefon nabídnout.

Samsung Galaxy S23 se po vzhledové stránce zřejmě výrazně nezmění, nicméně uvnitř najdete zbrusu nový čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Stejně tak se má pochlubit i fotoaparátem s rozlišením 200 megapixelů. Samsung naplánoval tradiční akci s názvem Galaxy Unpacked 2023 na 1. února v americkém San Franciscu.

Fotoaparáty

Samsung Galaxy S23 by měl disponovat 200megapixelovým primárním snímačem, což znamená i to, že se zařízení dočká lepšího výkonu při slabém osvětlení a ostřejších fotografií. Ostatní zadní fotoaparáty pravděpodobně zůstanou na 12 megapixelech (ultraširokoúhlý) a 10 megapixelech pro 3× a 10× teleobjektiv. Co se týče předního fotoaparátu, u něj by mělo dojít ke snížení na 12 megapixelů z původních 40 megapixelů, které má Galaxy S22 Ultra. Sice se jedná o krok zpět v počtu pixelů, ale je to úsporné opatření, jež povede k lepším výsledkům.

Uživatelé Galaxy S23 Ultra se možná dočkají také vylepšení videa, přičemž se hovoří o výborném režimu stabilizace.

Poté, co modely Galaxy S22 a Galaxy S22 Plus dostaly podstatný upgrade svého primárního širokoúhlého snímače, je možné, že se jej Samsung bude držet i v roce 2023, protože zatím nebyly zaznamenány žádné zvěsti o změnách.

Design

Podle všeho bude Samsung S23+ o něco větší než jeho předchůdce, ale zachová si stejný 6,6palcový displej. Zpráva uvádí, že bude mít rozměry 157,7 × 76,1 × 7,6 mm, což je o něco více než S22+ s rozměry 157,4 × 75,8 × 7,6 mm.

Stejně jako Galaxy S22 bude i tento model vybaven reproduktorem a portem USB-C ve spodní části. Podle všeho bude mít tenké rámečky a plochý zadní panel, což je podobné jako u jeho předchůdce.

Určitě je na co se těšit.

Komerční sdělení. Fotka od Kirill Averianov z Pixabay