Ruční mytí auta: Jaké děláte chyby?

01.09.2022
Ruční mytí auta je základem péče o vozidlo. Myjete auto sami nebo svěřujete péči profíkům? Shrnuli jsme chyby, kterých se při mytí lidé často dopouští.

Není nad ruční mytí auta. Kartáčové myčky jsou známé tím, jak se negativně podepisují na laku karoserie vozidla. Odborníci snad nikdy nepřestanou opěvovat poctivé ruční mytí. Kbelík s vodou a speciálním čističem a k tomu utěrka z mikrovlákna jsou základní výbavou každého, kdo pečuje o své vozidlo. I při ručním mytí se ale můžete dopustit několika chyb.

Myjete auto houbou? Raději použijte žínku z mikrovlákna

Používáte k mytí auta houbu? Není to to nejlepší. Mnohem lepší službu odvede hadřík nebo žínka z mikrovlákna. Do houby se mohou zachytit větší prachové částečky, drobné kamínky nebo jiné nečistoty, které mohou při pucování zevnějšku vašeho vozidla poškrábat lak. A to nechcete, když už svému vozu věnujete nadstandardní péči.

Na první pohled se jako řešení tohoto problému může zdát mytí wapkou. Pokud ji nemáte doma, můžete si zajet do boxu bezkontaktní myčky. I tak ale bude potřeba vzít do ruky žínku. Zaschlý hmyz na předku karoserie wapkou z povrchu nedostanete.

Nepoužívejte saponáty na nádobí

Mnoho lidí si na mytí auta nebere k ruce speciální prostředky. Místo toho napustí kbelík vodou, do které přimíchají prostředek na mytí nádobí. Takové prostředky jsou ale na mytí auta příliš agresivní. Kromě toho, že lak zbaví všech nečistot, smyjí i vosk, který povrch karoserie chrání. A to nechcete.

Sundejte si prstýnky

Myjete auto a na rukou necháte náramky, prstýnky i hodinky? Mnoho lidí si na tyto doplňky tak zvykne, že ani neví, že je má na ruce. Proto se velmi snadno stává, že ponoříme dlaně do kbelíku s vodou a na ruce máme třeba sportovní hodinky. Těm se nic nestane, protože jsou vodotěsné. Kovové prvky na doplňcích ale mohou při mytí poškrábat lak.

Děláte některou ze zmíněných chyb? Myjete auto sami nebo svěřujete mytí profesionálům?

Komerční sdělení. Fotka od Victoria_Borodinova z Pixabay