Rekvalifikační kurz účetnictví: Vstupte do nové životní etapy

02.03.2021
Ztratili jste práci a marně hledáte uplatnění ve svém dosavadním oboru? Pokud jsou v daném odvětví nepříliš dobré vyhlídky, možná nastal čas na zásadní rozhodnutí, kdy se budete snažit najít nové povolání. K dosažení tohoto cíle může přispět absolvování rekvalifikačního kurzu. Pokud máte rádi čísla, je pro vás vhodný třeba kurz účetnictví a daňové evidence.

Proč projít rekvalifikačním kurzem?

Rekvalifikační kurz trvá obvykle několik týdnů. Během nich zvládnete základy oboru, následně jste schopni ucházet se o novou pracovní pozici. Vylepšíte si tak své postavení na trhu práce a snížíte riziko, že se dlouhodobě ocitnete bez zaměstnání a potřebného přísunu finančních prostředků. Každý oficiální kurz je s certifikátem, díky němuž máte oprávnění ucházet se u firem o práci v daném oboru.

Příkladem vhodné lokality je pro kurz účetnictví a daňové evidence Brno. Zde se pravidelně pořádají odborné rekvalifikační kurzy, jež jsou určené pro širokou veřejnost. Do kurzu se může zapsat každý, včetně uchazečů o zaměstnání, kteří jsou vedeni na úřadu práce a marně shánějí zaměstnání ve svém dosavadním oboru.

Náplň kurzu

V rámci kurzu účetnictví, jehož absolventi obdrží oficiální osvědčení s certifikátem, se kromě jiných věcí naučíte, jak provádět účetní uzávěrky, osvojíte si veškeré záležitosti ohledně zápisů hospodářských operací, mezd a majetku. Díky tomu budete schopni zajistit si kvalitní pracovní pozici. Účetní jsou na trhu práce velmi žádanými osobami, takže se v tomto případě rozhodně nemusíte bát, že vám kurz účetnictví a daňové evidence bude k ničemu. Pakliže na kurz půjdete rovnou z úřadu práce, nemusíte za něj dokonce při splnění určitých podmínek vůbec platit. Rekvalifikační kurzy jinak stojí zhruba kolem 10 tisíc korun, takže jsou rozhodně finančně dostupné i pro ostatní zájemce.

Komerční sdělení. Image by Shutterbug75 from Pixabay