Rekuperace vzduchu šetří náklady na vytápění

15.12.2022
Rekuperace je moderní větrací systém, který odvádí znehodnocený vzduch z místností a současně přivádí čerstvý vzduch zvenčí, ovšem předá mu teplo. Podporuje se tím vyvážené větrání, jež zlepšuje kvalitu vzduchu, a současně se zpětně získává teplo z odváděného vzduchu, které by jinak přišlo nazmar. Systém rekuperace je tedy prospěšný pro zdraví, peněženku i planetu.

Jak rekuperace vzduchu funguje?

Rekuperační jednotka je vlastně mnohostranný větrací systém. Rekuperace funguje tak, že se získává zpět teplo z odváděného vzduchu, které by jinak bylo vypuštěno pryč, a předává toto teplo čerstvému vzduchu, který je do interiéru nasáván skrze výměník tepla.

Pokud jste se u vysvětlování toho, jak fungují rekuperační jednotky, ztratili, nebojte se, opravdu to není tak složité, jak to zní. Jestliže si celý proces rozdělíme na jednotlivé kroky, potom vypadá nějak takto:

  • Vzduch se odvádí z místností, zatímco čerstvý vzduch se nasává do interiéru přes výměník tepla, a tím se vytváří konstantní proudění vzduchu.
  • Rekuperační jednotka umístěná v horní části objektu pracuje na zpětném získávání tepla z vydýchaného vzduchu a jeho předávání čerstvému vzduchu.
  • Systém zpětného získávání tepla rychle a účinně odvádí znečištěný vzduch a zároveň přivádí čistý vzduch do zbytku nemovitosti.
  • Čistý vzduch je přiváděn do celého objektu prostřednictvím sítě potrubí. Každá vlhká místnosti je vybavena odtahovým ventilem a každá obytná místnost přívodním ventilem. Znamená to tedy, že vydýchaný vzduch je neustále odváděn a zároveň neustále přiváděn čerstvý vzduch.

Určitě vás nadchne, že rekuperace do bytu sníží spotřebu energie za vytápění. Zároveň dosáhnete příjemnějšího prostředí.

Kdo nabízí rekuperační jednotky?

Jestliže hledáte odborníka na rekuperace vzduchu, podívejte se na nabídku služeb a produktů společnosti 4heat s.r.o., která se dlouhá léta věnuje dané oblasti.

Komerční sdělení. Image by Pexels from Pixabay