Předsíně: inspirace na kterou se zapomíná

04.01.2023
Taky se často probíráte články o interiérech, ale všude vidíte jenom samé kuchyně, koupelny a obývací pokoje? Dnes vám přinášíme to, co hledáte. Předsíně: inspirace na kterou se zapomíná.

Taky se často probíráte články o interiérech, ale všude vidíte jenom samé kuchyně, koupelny a obývací pokoje? Také jsme trochu zklamáni, takže víme, jak se cítíte. Ale co předsíně. Inspirace je přece důležitá i pro tuto zapomenutou místnost. Je důležitější, než si myslíte. Ovlivňuje totiž, jak se cítíte, když odcházíte z domu, i když se do něj po celém dni vracíte. Podívejme se dneska podrobněji jak zařídit halu nebo předsíň.

Vstupte, prosím

Jak už jsme zmínili, předsíň je místností často opomíjenou. Řeší se, až když na ni zbývají peníze. Za nás je ale jednou z nejdůležitějších součástí domácnosti. Zastává totiž roli pomyslného dělítka i spojnici zároveň, mezi světem tam venku a naším soukromím. Zve naši rodinu a přátele na návštěvu. Je první ochutnávkou při vstupu. Prozrazuje, v jakém naladění se bude odehrávat zbytek našeho místa pro život.

Teorie vs. praxe

Říká se, že dokonalost neexistuje. Celý svět je dnes ovlivněn sociálními sítěmi a inspirací z nich. Často stejně jako v běžném životě, je i u zařizování interiéru zásadní podívat se na věci realisticky. Ujasnit si, co se ve vaší předsíni denně odehrává. Chodíte domů ve špinavých botách, venčíte několikrát denně pejska, odkládáte si nákupní tašky, odhazujete klíče, potřebujete si odložit bundu. Když se zamyslíme jen nad těmito pár poznatky, co je tedy pro předsíň jako takovou důležité? Nejen aby byla krásná a působila harmonicky. Číslem jedna je její praktičnost.

Na co se zaměřit

Podlaha: Určitě je vám jasné, že do vstupní místnosti není vhodné položit bílý celoplošný koberec, i kdyby vypadal sebe lépe. Volte trvanlivou podlahu, která se snadno udržuje, má protiskluzné vlastnosti a je voděodolná. PVC, vinyl nebo dlažba budou to pravé.

Úložný prostor: Dbejte na dostatek úložného prostoru pro odložení vašeho šatstva i uskladnění obuvi. Často v předsíni v zimě skladujeme také šály a doplňky. V létě zase sluneční brýle. Prostor pro ženu na kabelku nebo tašku s nákupem je samozřejmost.

Odkládací prostor a prostor na dekorace: Teď už jemněji. Bude dobré, když si vyhradíte místo i na nějaký ten hezký talířek na klíče. Vázu plnou květin. Na nějaký ten difuzér s vaší oblíbenou vůní. Určitě se hodí přidat nějakou pěknou dekoraci. A přidat pár praktických doplňků, jako je hadřík na utření pacek vašeho mazlíčka, domácí pantofle, nějakou tu svíčku nebo židli pro pohodlné obutí.

Kdo vám s tím pomůže

Taková změna v interiéru může být vskutku složitou záležitostí. Co takhle se obrátit na parťáka, který s vámi probere vaše potřeby a ideály? Parta zkušených designérů přebere všechnu zodpovědnost na sebe. Ten, kdo vám pomůže navrhnout předsíň tak, aby splňovala všechny důležité parametry, je Designové studio Linie. Studio sídlí v Plzni, v Rooseveltově ulici. Pokud chcete na schůzku přijít dobře připraveni, podívejte se napřed na jejich webové stránky. Pod záložkou "předsíně inspirace" najdete mnoho krásných realizací, ze kterých si můžete vzít příklad. Na co čekáte? Objednejte se na konzultaci ještě dnes.

Komerční sdělení. Foto: https://www.liniedesign.cz