Pohodlí především, aneb jak si vybrat boty na zimu

21.12.2020
Zimní počasí nás občas nerozmazluje. Kromě nízkých teplot můžeme očekávat sněžení, mrznoucí déšť a plískanice. Za takových podmínek nám závisí na tom, aby naše oblečení, a především boty, byly pohodlné a teplé. Pokud jste ještě nevybrali zimní boty, doporučujeme přečíst dnešní článek, ve kterém navrhujeme, jaké boty budou ideální pro tuto sezonu.

Kotníkové boty - královny podzimní a zimní sezony

Dámské kotníkové boty jsou ideální boty na podzim, zimu a na začátek jara. Na chladnější dny je dobře mít ty zateplené, například speciální obuvnickou dekou nebo ovčí vlnou. Fenomén těchto bot spočívá v různorodosti jejich střihů a modelů, díky čemuž každá žena najde pár, který splní její očekávání. Dámské kotníkové boty jsou vybavené svrškem sahající obvykle do poloviny lýtka. Mohou mít zapínání na zip, šněrování nebo být nazouvací, vybavené podpatkem nebo plochou podrážkou. V zimě si nejlíp vybrat dámské kotníkové boty z přírodní kůže, která nejen velmi dobře chrání proti chladu a větru, ale také i propouští vzduch, díky čemuž noha se nebude potit v botě.

Kotníkové boty harmonizují s většinou stylizací. Ideální budou ve volnějších stylizacích, na každý den - například k úzkým kalhotám nebo šatům. Ty na podpatku budou ideální k formálnějším stylizacím nebo na speciální příležitosti. Na zimu doporučujeme především dámské kotníkové boty se silnější podrážkou, které díky speciálně drážkovanému vzorku zajišťují vhodnou přilnavost k povrchu.

Střevíce - pohodlně každý den

Dámské střevíce je další druh bot, který se vyznačuje velkou univerzálností, pokud jde o přizpůsobení k různým stylizacím. Kožené střevíce můžete nosit k šatům a mini sukni a také i k úzkým kalhotám. Plochá podrážka zajistí stabilitu a pohodlí, zatímco přizpůsobený k lýtku svršek zdůrazní linii noh a je navíc zeštíhlí.

Střevíce budou také ideálním výběrem pro stylizace založené na smart casualovém looku, zatímco nepříliš dobré bude jejich spojení s formálním outfitem.

Kozačky - elegance na každou příležitost

Kozačky jsou boty, které se vždy spojují se zimu, ačkoli je začínáme nosit už na podzim. Vysoký svršek zajišťuje optimální ochranu proti zimě, což ocení především ženy preferující stylizace se sukněmi a šaty. Různorodost střihů tohoto druhu bot je velká, proto také můžete přizpůsobit vhodné kozačky ke každému stylu oblékání. Pokud chcete přidat expresivnost svému zimnímu looku, můžete si vybrat kozačky se zdobeným svrškem, zatímco pokud preferujete klasický styl, vyberte si jednoduchý, minimalistický střih. Kozačky jsou dostupné ve verzi na ploché podrážce a také i na podpatku. Pokud si vyberete ty s jehlovým podpatkem, můžete je nosit k elegantním šatům nebo formálnějšímu oblečení. V případě takových bot buďte obzvláště opatrní během pohybu po zasněženém nebo zledovatělém chodníku, protože chodidlo může mít nevhodnou stabilitu.

Zimní boty by měly být především pohodlné, a vhodné za různých povětrnostních podmínek. Pamatujte však také i na módní akcent, doporučujeme podívat se na nejnovější kolekce zimních bot známých výrobců.

Komerční sdělení.