Ploché střechy jsou v mnoha směrech lepší než klasika

20.04.2023
Klasické šikmé střechy jsou sice stále velmi oblíbené, hlavně tedy u majitelů rodinných domků, nicméně na popularitě získávají i rovné alternativy. Důvodů, proč tomu tak je, bychom mohli vyjmenovat hned několik.

Jsou vhodné pro všechny typy budov

"A" jako střecha, učívají se děti ve škole. Tento druh střech se ovšem nehodí na všechny typy budov, zatímco ploché verze je možné nainstalovat prakticky kamkoliv. Dají se použít pro rodinné domy, průmyslové objekty i komerční budovy.

Ideální podloží nejen pro solární panely

Ploché střechy jako zelená oáza klidu, terasa i parkovací stání. Tohle všechno skutečně tento druh zastřešení může nabízet.

Vytvořit si zelenou střechu není vůbec špatný nápad. Nejenže se na takovém místě dá velmi dobře relaxovat, ale zároveň dokáží rostliny zlepšit tepelnou pohodu, pročistit vzduch a v neposlední řadě také zadržovat dešťovou vodu.

Na ploché střeše se navíc dobře vyjímají i solární panely, jež mohou vyrobenou energii dodávat budově. U velkých staveb pak často plochá střecha funguje i jako parkoviště pro osobní vozy.

Ploché střechy jsou cenově dostupné

I naprostý laik, který o stavebnictví ani architektuře neví zhola nic, musí již na první pohled uznat, že plochá střecha je z hlediska složitosti realizace přeci jen o dost méně náročná než střecha šikmá.

A to je také jeden z důvodů, proč je cena plochých střech tak lákavá. Nejedná se ovšem o jedinou příčinu. Podstatná je zde i nemalá úspora materiálu.

Kdo touží po kvalitní ploché střeše za slušné peníze, měl by se obrátit na firmu CZ Isolation. V té pracují pouze ostřílení profesionálové, kteří mají velmi dobré povědomí o moderních trendech i materiálech, což je z pochopitelných důvodů pro každého klienta plus.

Samozřejmostí u CZ Isolation je mimo jiné i rovné, avšak příjemné jednání. I díky tomu je každý zákazník ještě před započetím prací obeznámen s přesnou cenovou kalkulaci i realistickým časovým plánem stavby.

Komerční sdělení.