Plastická operace nosu? Cena se odvíjí od typu zákroku

20.09.2022
Invazivní a neinvazivní plastická operace nosu - cena vás překvapí

Plastická operace nosu - cena této operace je ovlivněna hned několika faktory. Jsou jimi náročnost operace a také typ zákroku, který bude klientovi proveden. Odborně se operace nosu nazývá rhinoplastika a obecně patří mezi nejčastější zákroky na klinikách plastické chirurgie. Nezaostávají za ní ale ani operace zvětšování či modelace poprsí, operace očních víček, nebo dnes velmi moderní liposukce, tedy odsávání tukových polštářů.

Invazivní a neinvazivní plastická operace nosu - cena vás překvapí

Jaké jsou hlavní rozdíly těchto 2 typů zákroků a který z nich vyjde cenově lépe? Pojďme se na to podívat blíže v následujících řádcích, které obsahují jejich podrobné srovnání.

Úprava nosu bez operace

Mezi novinky na poli plastické chirurgie se zařadila takzvaná neinvazivní rhinoplastika. Jedná se o jednoduchý ambulantní zákrok, který dokáže bez použití skalpelu docílit jednotného tvaru nosu - výsledný nos je pak středově symetrický.

Neinvazivní rhinoplastika používá k ovlivnění tvaru nosu nejlepší a zdravotně nezávadné výplně, které zabezpečí nulovou reakci a esteticky vypadající nos. Ten je totiž jednou z nejvýraznějších částí obličeje a velká část populace není spokojena s jeho tvarem nebo symetrií. Jako výplň se používá například kyselina hyaluronová, která se aplikuje pomocí jehly. Tvar nosu po tomto typu zákroku vydrží kvalitní až 12 měsíců, kdy je výplň nutné znovu aplikovat. Neinvazivní rhinoplastika nijak nezasahuje do chrupavek, ani vnitřní části nosu tak, jako v případě klasické rhinoplastiky skalpelem.

Další výhodou tohoto zákroku vidíme v tom, že není nutná celková anestezie. Klient zkrátka přijde na zákrok a v zápětí po jeho realizaci zase může v klidu odejít domů, za prací nebo za zábavou. A nikdo nic nepozná! Tedy, ano, pozná, nový krásný nos nejspíše nikdo z blízkých nepřehlédne. A poslední nespornou výhodou, kterou tento neinvazivní zákrok má, je jeho cena, která je podstatně nižší než u zákroku invazivního.

Rhinoplastika s použitím skalpelu

U některých úprav nosu to prostě bez skalpelu nejde. Ničeho se ale nebojte, plastičtí chirurgové mají na tomto poli opravdu mnohaleté zkušenosti. Rhinoplastika probíhá na operačním sále pod celkovou anestezií. Z důvodů nutnosti zajištění kvalitní pooperační péče a bedlivé kontroly si klient na klinice pobude ještě den nebo dva a pak je propuštěn do domácího léčení.

Proč na plastiku nosu?

Důvody, proč se lidé rozhodují navštívit plastického chirurga se záměrem operativního zákroku na nose, může být hned několik:

Nesouměrnost nosu

Středová nesouměrnost nosu může trápit člověka od narození, část populace utrpěla během života úraz obličeje, jehož nepříjemným následkem je zmiňovaná asymetrie nosu.

Velikost nosu

Někomu se zdá jeho nos příliš velký, jinému příliš malý. Oba tábory pak touží po plastice. Dnes je již plastická operace nosu brána jako běžný estetický zákrok a podstupují ji jak celebrity, tak i běžní lidé, kteří nepotřebují svůj vzhled ladit kvůli fanouškům, ale jen sami kvůli sobě.

Neprůchodnost nosních dírek

Následkem úrazu a nebo i po závažné nemoci může být nos méně průchodný. Způsobuje tak komplikace s dýcháním. Operace nosu je pak na místě. V tomto případě se většinou kombinuje rhinoplastika, kterou provádí plastický chirurg, se septoplastikou, kterou provádí erudovaný chirurg ORL. Zprůchodnění nosu podstoupila například i popová diva Dara Rolins.

Zajímalo by nás, jak jste spokojení se svým nosem vy? Napište nám, jestli jste někdy uvažovali o rhinoplastice nebo o nějakém jiném zákroku na klinice estetické chirurgie. Budeme se těšit na vaše zážitky a zkušenosti v našich komentářích!

Komerční sdělení.