Omán – kráska Arábie

28.03.2023
Kam na dovolenou? Zapomeňte na Egypt! Letos je v kurzu neméně orientální Omán!

Jednou jsem se jednoho zkušeného a protřelého cestovatele, který projel téměř celý svět, kde se mu líbilo nejvíc. Bez váhání odpověděl, že v Ománu. Nejvíce ho zde učarovala oslnivá kombinace tří barev. Modrého nebe, bílé architektury a černých skalisek. Tuto kombinaci najdete snad ještě na řeckém Santorini, o jiném dalším místě nevíme. Jsem si jisti, že se v této zemi bude líbit i vám.

Proč vyrazit do Ománu?

Hned z několika důvodů. Třeba proto, že tu v sezoně není hlava na hlavě jako v Egyptě. A šnorchlování tu je stejně luxusní jako v Rudém moři. Se spoustou podmořských krás. Pověstná je ale i čistota Arabského moře, jež Omán omývá. Tato země vás ale osloví i z jiných důvodů. Obdivovat tu budete moci i unikátní muslimskou architekturu a přírodní divy. A s tím i poznávat místní život v malých městech. Omán – kráska Arábie, jak se této zemi přezdívá, ale uspokojí i ty, kteří rádi zapomínají na strasti všedního dne na pláži. Vystavují své tělo slunečním paprskům a při tom myslí jen na samé hezké věci. Zkrátka nejenom dobrodruhům tak lze zájezd do Ománu jednoznačně doporučit.

S kým a kdy?

Na poznávací zájezdy Omán se specializuje například cestovní kancelář Redok, která pro vás bohatě nabitý poznávací zájezd do Ománu naplánovala na konec listopadu. Těšit se můžete na moderní architekturu Muscatu i historické vesnice v okolí Nizwy. Koupání v oceánu i ve sladkovodních wadi. Posedíte s beduíny, navštívíte mešity, horské vesnice, trhy plné zlata i keramických výrobků, pouštní duny i hory. Prostě vás čeká Omán dovolená, na kterou hned tak nezapomenete. V nabídce ale CK Redok má i další poznávací zájezdy. Do Albánie, Holandska Černé hory, na Island, Azorské ostrovy a spousty dalších zemí. Známých i těch méně známých, v nichž si nebudete připadat jak v přeplněném vlaku a jejích krás si vychutnáte plnými doušky.

Komerční sdělení. Foto: inzerent