Objevujte kreativní dětský svět LEGO Minecraft

06.08.2022
Kdo nehrál, nebo alespoň neslyšel o Minecraftu jako by nebyl. Fenomenální úspěch počítačové hry, jejíž herní svět se skládá z kostek byl přímo předurčený k tomu, aby se Minecraft přenesl do reálného světa pomocí kostiček LEGO.

Historie a současnost Minecraftu

Minecraft je populární videohra, jejíž děj se odehrává v otevřeném světě, kde mají hráči neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Hru vyvinul v roce 2009 švédský programátor Markus Alexej Persson, známý spíše pod přezdívkou Notch.

Kromě hry založil i společnost Mojang Studios, která hru nadále vyvíjí, a to i přesto, že ji v roce 2014 odkoupila za více než 2 miliardy amerických dolarů společnost Microsoft.

Herní svět Minecraftu je složený z kostek, které představují různé materiály s typickými vlastnostmi. Hru můžete hrát sami v režimu singleplayer, ale oblíbená je především její multiplayerová verze. Minecraft postupně vyšel téměř na všech herních platformách, takže ho můžete hrát na PC, Xboxu, PlayStationu, ale i na mobilním telefonu.

Kromě toho, že Minecraft už pěknou řádku let baví miliony dětí i dospělých po celém světě, tak podle odborníků jako jedna z mála počítačových her rozvíjí také kreativitu.

Jak vzniklo propojení Minecraftu a LEGA?

Propojení reálného světa s počítačovými hrami je tu vlastně od nepaměti, ale neznám jiný případ, kde je předloha doslova stvořená pro přenesení do světa umělohmotných kostiček.

LEGO zavčas využilo velkého boomu videohry a vytvořilo stavebnici inspirovanou světem Minecraft. Děti si tak mohou postavit vlastní jedinečný svět podobně jako ve hře, ale navíc si na něho i sáhnout. S pomocí hlavních hrdinů Steva a Alex si zažijí mnoho dobrodružství plných mobů, zombíků, kostlivců a creeperů. Fantazii se ve stavebnici LEGO Minecraft meze rozhodně nekladou!

Které stavebnice LEGO Minecraft si můžete koupit?

Pro získání zbroje je třeba těžit vzácné suroviny, které najdete v LEGO Minecraft Podivném lese. Těžba uhlí a železa je základ, ale hlavním cílem je honba za diamanty, které jsou ukryté v zákoutích lesa, které střeží různé příšery.

Po krutém boji si možná budete chtít oddechnout. Dobrou příležitostí bude stavebnice LEGO Minecraft Včelí farma. Když se budete snažit, budou vám včely produkovat lahodný med. Nezapomeňte ale farmu řádně oplotit a chránit ji před vlky.

Co takhle se přidat k Alex, skočit do oceánu a prohledat LEGO Minecraft Korálový útes? Najdete ukrytý poklad, nebo vás rychle vyžene zpět na hladinu zombie? Podaří se Alex porazit zombie a zmocnit se pokladu? To záleží jen na vás.

Jan Vavřička, redakce

Komerční sdělení.