Nejlepší scifi filmy na Netflixu v roce 2023

19.12.2023

Máte rádi scifi filmy a díváte se doma nebo možná i v kanceláři na Netflix? Hledáte inspiraci, jaký science fiction si pustíte dnes večer anebo hned teď? Připravili jsme pro vás seznam nejlepších sci-fi snímků roku 2023, které si můžete vychutnat na Netflixu.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (Rebel Moon: Part One – A Child of Fire) 2023, USA, 133 minut

Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Režie: Zack Snyder
Scénář: Zack Snyder, Shay Hatten, Kurt Johnstad
Kamera: Zack Snyder
Hudba: Junkie XL
Hrají: Sofia Boutella, Charlie Hunnam, Jena Malone, Corey Stoll, Rupert Friend, Cary Elwes, Michiel Huisman, Alfonso Herrera, Djimon Hounsou, Ed Skrein, Du-na Bae  

Čung_E (Jung_E) 2023, Jižní Korea, 98 minut

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

Tenhle akční scifáček jsem si užil úplně na pohodu. Jestli máte rádi klonování, přenos vědomí do jiných těl a akční scény, tak budete spokojeni.

V ráji (Paradise) 2023, Německo, 116 minut

Hlavní hrdina pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

Skvělý nápad, jak zbohatnout na obchodování se zdravím a časem. Doporučuji všem, kteří dumají nad mládím, stárnutím, stářím a milují žánr scifi.

Těla (Bodies) 2023, Velká Británie, scifi seriál, 7 hodin 38 minut 

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

Perfektní scifi seriál křížený s kriminálkou. Chválím herecké výkony, scénář, napínavou a pohlcující atmosféru filmu. Moc hezký seriál pro fanoušky napětí, záhad a sci-fi. Tenhle seroš potěší obzvlášť nadšence do cestování časem. Doporučuji!

V pasti: Barcelona (Bird Box: Barcelona) 2023, Španělsko, 110 minut

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

Viděli jste napínavý vynikající film Bird Box a chcete si užít filmový příběh postavený na stejných pravidlech hry? Pak je pro vás Bird Box Barcelona tou správnou volbou. Ale pozor, ať vás nepřekvapí, že jde o jiné herce a odlišné zpracování stejného tématu! 

Rytíř v černém (Black Knight) 2023, Jižní Korea, seriál, 4 hodiny 43 minut

Silně znečištěná planeta Země se v dystopické budoucnosti dusí a osud lidstva závisí na neohrožených kurýrech, kteří si říkají Rytíři v černém. (Netflix)

Dívka a astronaut (Dziewczyna i kosmonauta) 2023, Polsko, seriál

Po třiceti letech se nečekaně vrací z vesmírné mise a narazí na dávnou lásku. Jednu velkou firmu ale začne silně zajímat, proč za tu dobu vůbec nezestárl. (Netflix)

Three-Body (San Ti) Problém tří těles 2023, Čína, seriál, 22 hodin

Režie: Leon Yang
Předloha: Cixin Liu (kniha)
Scénář: Liangliang Tian
Hudba: Xueran Chen
Hrají: Edward Zhang, Hewei Yu, Jin Chen, Olivia Wang, Yongjian Lin, Xiaoran Li, Fan Zhang, Ke Bai, Songyan Tu, Zhenhai Kou, Eric Wang, Cuckoo He, Jian Zhao, Johnny Zhang 

Černé zrcadlo - Série 6, seriál 2023, Velká Británie

Zvrácené příběhy a děsy napříč epochami nepřestávají překvapovat v zatím nejvíc nepředvídatelné řadě téhle převratné antologie. (Netflix)

Černé zrcadlo si tradičně drží vysokou úroveň originality a atraktivity příběhů. Vynikající scénáře, skvělé příběhy. Napínavé, zábavné, někdy až zvrácené.

Oni naklonovali Tyrona (They Cloned Tyrone) 2023, USA, 122 minut

Série děsivých událostí přivede nesourodou trojku (John Boyega, Jamie Foxx a Teyonah Parris) na stopu hanebného vládního spiknutí. (Netflix)

Přehled filmů pro vás sestavil: fantasta a markeťák Honza Vavřička

Image by Stefan Keller from Pixabay