Nejen plastová okna vyžadují pravidelný servis

26.06.2023
Co si promažu sám a co už je vhodné nechat na profících? Řeč je o oknech a interiérových dveřích, které vyžadují pravidelnou údržbu.

Oprava oken je důležitá součást péče o náš domov a komfortní bydlení. Mohlo by se zdát, že okna stejně jako interiérové dveře vyžadují pouze jednorázovou investici. Tak tomu ale není. Pokud chcete, aby vám dlouho a dobře sloužila a vy jste si po pár letech jejich užívání nebyli nuceni pořizovat nová, je zapotřebí se o ně patřičně starat.

Plastová versus dřevěná

Jinak samozřejmě vypadá péče o okna plastová a hliníková a jinak o okna dřevěná. Ovšem všechna okna nezávisle na materiálu, z něhož jsou vyrobena, je pak třeba pravidelně mýt. Důkladné očistě není třeba podrobovat pouze skla, nýbrž rovněž i okenní rámy. Zatímco ty plastové stačí jen otřít, povrch dřevěných rámů pak je zapotřebí alespoň jednou za rok opatřovat ochranným nátěrem, ať již v podobě oleje, balzámu či lazury, a to vždy na doporučení výrobce.

Prodlužte životnost svých oken i dveří

Patřičnou pozornost je nutné rovněž věnovat kování a těsnění oken a dveří, jehož kvalita předurčuje jejich tepelně-izolační vlastnosti. Obojí je zapotřebí v pravidelných intervalech promazávat k tomu určenými oleji. Věřte, že těmito v podstatě snadnými úkony prodloužíte jejich životnost o mnoho let.

Plastová okna servis od Okna Minks

Servisní a montážní firma Okna Minks byla založena v roce 2003 a od té doby nainstalovali její specialisté dveře a okna do již více než 2 000 staveb. Zmíněná společnost se specializuje na záruční i pozáruční servis plastových oken, údržbu a opravu dveří. Doporučujeme vám úkony spojené s okny a dveřmi přenechat profesionálům (najdete je například na www.oknaminks.cz). Jedná se především o jejich seřízení a výměnu těsnění. Je-li ztrouchnivělé, nejenže vašimi okny může profukovat a zatékat, ale také je ve hře trvalé poškození okenního rámu. Oprava oken (stejně jako oprava dveří) v tomto případě pak může být velmi nákladnou záležitostí.

Zkrátka se vyplácí sázet na prevenci, než později řešit následky. S okny to je v tomto případě stejné jako s člověkem. Bude-li chorobu přecházet, jen se zhorší.

Foto dodal inzerent.

komerční sdělení