Nejčastější psí nemoci a jak na ně

21.02.2023
Nemoci se nevyhýbají ani pejskům. Některé se objevují častěji a některé zase méně. S většinou z nich ovšem dnes dokážeme něco dělat a mnohdy stačí jediná návštěva veterináře, abychom pejskovi mohli pomoci. Podívejte se s námi na ty nejčastější z nich a také na to, jak problém jednou provždy vyřešit.

5 nejčastějších nemocí, se kterými se může váš pes setkat

Pokud máte pejska, pak je velice pravděpodobné, že jste se již s některou z těchto nemocí setkali. Stejně jako u lidí, i psi chytají nemoci a toto jsou ty nejčastější z nich.

Zažívací potíže

Jeden z nejčastějších problémů, se kterým se setká snad každý pes. Mnohdy stačí napříkladzměnit stravu, na kterou je zvyklý nebo aby sežral zbytky u popelnic na procházce a na problém je zaděláno. Tento problém se ovšem obvykle vyřeší sám a po pár dnech je pes zase fit. Ovšem pokud by trval déle než tři dny, je nutné navštívit veterináře a odhalit tak primární problém - trávicí potíže mohou být např. indikátorem alergie na krmivo nebo jiných závažnějších onemocnění.

Alergie

S touto nemocí se může pejsek narodit nebo ji získat postupem času. V každém případě, pokud pozorujeme u psa příznaky, jako časté kýchání, svědění kůže, zarudlá kůže, výtok z očí nebo čumáku, doporučujeme přejít na hypoalergenní granule pro psy a samozřejmě navštívit veterináře, pro přesně zjištění příčiny.

Infekce uší

Velmi nepříjemná nemoc, kterou si může pejsek přinést z procházky. Je způsobena parazity nebo bakteriemi. Léčba probíhá za pomocí antibiotik a častého čištění uší.

Artróza

Nemoc, která se projevuje spíše až u starších pejsků. Jedná se o degenerativní onemocnění, které postihuje klouby. Léčba není vůbec jednoduchá a obvykle objevení této nemoci znamená kompletně změnit krmivo pro psy a následné dlouhodobé podávání léků proti bolesti a zánětům.

Zánět kůže

Jak jsme již zmínili, může to být jeden z negativních dopadů alergie, ovšem pes se k této nemoci může dostat i jinak. Například infekcí nebo častým škrábáním. V tomto případě naštěstí existuje řada sprejů a mastí, které si s problémem často hravě poradí.

Komerční sdělení. Zdroj foto: didesign021 / Shutterstock.com