Na čtvrtý Comic-Con Prague dorazilo téměř 22 000 fanoušků. Na podzim na něj naváže Comic-Con Junior v Brně

18.04.2023
Na čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague zavítalo do pražského O₂ universa téměř dvacet dva tisíce fanoušků sci-fi, fantasy a hororu. Návštěvníci dorazili primárně za setkáním s filmovými a komiksovými hvězdami a za soutěží v "cosplay", tedy v převlecích oblíbených postav a ikon. Kromě toho však navštěvovali přednášky, besedy, workshopy, výstavy nebo speciální herny a videoherny. Obdobný program, ještě více zaměřený na děti a náctileté, pak nabídne podzimní Comic-Con Junior v Brně.

"Největší popularitu měly opět besedy s hollywoodskými herci, například při sobotní ranní talk show SG-1 (Hvězdné brány) Corina Nemce a R. D. Andersona jsme zaplnili oba dva největší sály festivalu o celkové kapacitě 2 000 lidí. Tahákem bylo i páteční oficiální zahájení s celkovou plejádou největších osobností akce, hlavních pořadatelů i podporovatelů, a to včetně amerického velvyslance Bijana Sabeta, primátora Bohuslava Svobody a starosty Prahy 9, Tomáše Portlíka. Vizuálně nejatraktivnější částí Comic-Conu byli klasicky cosplayeři, milovníci a tvůrci kostýmů, a jejich počet zase převýšil naše očekávání," zhodnotil za pořadatele tento ročník Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio.

Oblíbenou částí festivalu byl i program, který připravují sami fanoušci oblíbených univerz. Běžel současně v 10 sálech, pro uspokojení všech návštěvníků dokonce letos organizátoři prostory festivalu rozšířili. Ulička komiksových tvůrců přitáhla fanoušky obrázkových románů. Výstavy a herny zase nabízely možnost aktivní relaxace.

"Málokdo si nechal ujít návštěvu speciální expozice Future City, která zájemcům nabídla i letos velmi netradiční zážitek. Pomoci virtuální technologie je přenesla do Prahy budoucnosti," doplnil Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

Videohry, arkádovky, virtuální realitu, nezapomenutelný fanouškovský cosplay nebo proslulé filmové hvězdy nabídne i další verze oblíbeného Comic-Conu. Comic-Con Junior, mladší bratr hlavního festivalu, se uskuteční ve dnech 21. a 22. října v Brně na Výstavišti. Vstupenky budou v prodeji od 1. 6. 2023.

-----

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam jsou postupně přidávány finální, podrobnější informace:

Web: https://www.comiccon.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/comicconprague/

Instagram: https://www.instagram.com/comiccon_prague/

Komerční sdělení.