Magnetické tabule – vyrobte si ji za pár minut

08.10.2021
Magnetické tabule jsou užitečné v kanceláři, dílně, skladu i doma v pracovně či dětském pokoji. Jak si magnetickou tabuli vyrobit během chvilky i z běžné zdi?

Magnetické tabule jsou užitečné v kanceláři, dílně, skladu i doma v pracovně či dětském pokoji. K čemu? Pomocí magnetů k nim přicvaknete návody, soupisy, recepty, pracovní postupy, ale i pohlednice od přátel, obrázky dětí, fotografie z dovolené. Podívejte se, jak si magnetickou tabuli vyrobit během chvilky i na běžné zdi.

Pracovní listiny, dokumenty, grafy, plány, školní rozvrhy, kuchařské články a recepty, fotky od přátel, sběratelské karty, malované obrázky, pohlednice – to vše můžete na magnetické tabule pomocí magnetů přicvaknout.

Plechové magnetické tabule i samolepicí na stěnu

Dnes existují hodně známé bílé plechové tabule s rámečkem. Víte, že magnetické tabule jsou i nalepovací? Jedná se o tenkou potaženou fólii, která má uvnitř kovovou vrstvu a zadní stranu samolepicí. Na nalepovací fólii dobře drží barevné magnetické figurky, školní i kancelářské magnety a magnetky.

Různé rozměry samolepicí magnetické tabule i na nerovné zdi

Podle velikosti prostor, kam chcete lepicí pokovenou fólii umístit, si můžete vybrat vhodný rozměr. K mání je například bílá samolepicí magnetická tabule 100 × 62 cm nebo o rozměru 120 × 90 cm. Seženete však i pokovenou lepicí fólii v metráži, kterou si můžete na potřebný rozměr nastříhat nůžkami nebo nařezat zalamovacím nožem.

Ve starších domech bývají stěny hrbolaté. Pro tento účel si pořiďte samolepicí fóliovou magnetickou tabuli s pěnovým lepidlem, které jemné nerovnosti vyrovná.

Na oba typy se dá navíc psát fixy určenými na whiteboardy. Seženete je v kancelářských potřebách nebo papírnictví.

Speciální černá nalepovací magnetická tabule pro křídy

Kromě bílé samolepicí magnetické nástěnky je poměrně nově k dispozici také černá samolepicí magnetická tabule pro křídy. Dá se ni psát jako ve škole školními nebo jinými křídami. Také na této tabuli magnety dobře drží.

Jak nalepit magnetickou tabuli ke stěně

Postup umístění magnetické nástěnky je poměrně jednoduchý. Nejprve stěnu očistěte od prachu například vysavačem nebo suchým hadrem. Obyčejnou tužkou si na stěnu vyznačte malé rysky, kam nástěnku nalepíte. Naměřte si je třeba od země.

Samolepicí pokovenou fólii otočte a ze zadní strany sejměte ochrannou vrstvu. Opatrně přiložte ke stěně, vyhlaďte hadříkem. Je dobré na chvíli pořádně přitlačit, aby se lepidlo dobře aktivovalo a magnetická tabule na stěně dobře držela.

Hotovo, teď už můžete na nástěnku psát a přicvaknout k ní magnety.

Podívejte se také na další rady a magnetické nápady na blogu Magnetik.cz

Komerční sdělení.