Magic Box přináší jeden z nejlepších filmů století: Oppenheimer scenáristy a režiséra Christophera Nolana

20.10.2023

Oceňovaný scenárista a režisér Christopher Nolan přichází s mistrovským filmovým dílem o muži a okamžiku, který navždy změnil svět. Film OPPENHEIMER studia Universal Pictures Home Entertainment, který se dál úspěšně promítá v kinech, bude v prodeji v čase před vánočními svátky ve formátech 4K Ultra HD, Blu-rayTM a DVD.

ÚSPĚŠNÝ FILM OCEŇOVANÉHO CHRISTOPHERA NOLANA S CELOSVĚTOVÝMI TRŽBAMI 942 MILIONŮ DOLARŮ

Ponořte se hlouběji do jedinečné filmové tvorby filmu OPPENHEIMER s rozsáhlou sbírkou bonusových materiálů, mezi které patří "Příběh naší doby: Jak vznikal Oppenheimer". Na více než 70minutách uvidíte exkluzivní záběry ze zákulisí a rozsáhlé rozhovory s Nolanem a jeho tvůrčím týmem a nabízí široký vhled do procesu výroby filmu, hereckých výkonů, efektů a hudby, které jsou zodpovědné za tento mimořádný film.

Mezi další bonusy se řadí doprovodný dokument NBC News "Ukončit válku: Oppenheimer a atomová bomba" a diskuze k výročí prvního jaderného testu Trinity moderovaná novinářem Chuckem Toddem, oceněným cenou Emmy®, které se účastní Christopher Nolan, držitel Nobelovy® ceny Dr. Kip Thorne; světově proslulý fyzik Dr. Carlo Rovelli; Dr. Thom Mason, současný ředitel Národní laboratoře v Los Alamos; a Kai Bird, držitel Pulitzerovy ceny a spoluautor knihy Oppenheimer Americký Prometheus (orig. název American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer), podle které je film natočen.

NA BONUSOVÉM DISKU NAJDETE VÍCE NEŽ 3 HODINY EXKLUZIVNÍHO MATERIÁLU S HERCI A TVŮRCI A ZAJÍMAVÉ ZÁBĚRY ZE ZÁKULISÍ NATÁČENÍ TOHOTO EPICKÉHO FILMU

Podívejte se, jak Nolanova filmová vize ožívá v rozlišení 4K Ultra HD se čtyřikrát ostřejším obrazem než HD, s High Dynamic Range (HDR) pro jasnější, živější a sytější barvy a vícekanálovým zvukem. Disky 4K Ultra HD a Blu-rayTM jsou navíc jedinečně navrženy tak, aby obsahovaly smíšené poměry stran 2,20 a 1,78, což divákům umožňuje zažít posun v poměru stran při sledování ve vybraných místech filmu pro dokonalý zážitek ze sledování.

Snímek OPPENHEIMER, který pro filmová plátna napsal a režíroval Christopher Nolan, přiblíží divákům fyzika J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy), jehož přelomová práce na Projektu Manhattan stála za vznikem první atomové bomby. Bezprecedentní filmová událost, OPPENHEIMER, skýtá hvězdné herecké obsazení, jako je Emily Blunt, držitel Oscara® Matt Damon1, na Oscara® nominovaní Robert Downey Jr.2 a Florence Pugh3, Josh Hartnett a Oscarem® ocenění Casey Affleck4, Rami Malek5 a Kenneth Branagh6.

Film produkovali Emma Thomas, Charles Roven a Christopher Nolan. Nolanovy filmy, včetně snímků Oppenheimer, Tenet, Dunkerk, Interstellar, Počátek a trilogie Temný rytíř, utržily celosvětově více než 6 miliard dolarů a získaly 11 Oscarů a 36 nominací, včetně dvou nominací za nejlepší film.

Součástí Nolanova kreativního produkčního týmu jsou kameraman Hoyte van Hoytema, filmová architektka Ruth De Jong, editorka Jennifer Lame, kostýmní výtvarnice Ellen Mirojnick, supervizor vizuálních efektů Andrew Jackson a supervizor speciálních efektů Scott Fisher. Hudbu složil držitel Oscara7 Ludwig Göransson.

VÍCE NEŽ TŘI HODINY BONUSOVÉHO MATERIÁLU

 • PŘÍBĚH NAŠÍ DOBY: JAK VZNIKAL OPPENHEIMER

  • NYNÍ SE STÁVÁM SMRTÍ - Herci, štáb a producenti se připojují k Christopheru Nolanovi a sdílejí osobní příběhy, díky nimž se nadchli pro ambiciózní design projektu na propojení více žánrů.

  • OSOBNOSTI - Herci filmu OPPENHEIMER diskutují o tom, jak sloučit dramatický příběh scénáře se skutečnými životy historických postav, aby je dokázali věrohodně ztvárnit.

  • PROJEKT MANHATTAN - Pro vizualizaci Oppenheimerovy schopnosti vidět různé dimenze a pro znovuvytvoření historického testu Trinity vyvinuli filmaři jedinečné techniky k vytvoření úžasných efektů bez použití CGI.

  • ĎÁBEL V DETAILECH - Filmová architektka Ruth De Jong a její tým znovu postavili celé město Los Alamos s dobově přesnými rekvizitami a velkolepými scénami s pečlivým důrazem na autenticitu.

  • UJÍT KILOMETR – Kostýmní výtvarníci a maskéři vytvořili pro ikonické postavy ve filmu OPPENHEIMER tisíce kusů oblečení a nejmodernějších protetik

  • SLYŠÍTE TU HUDBU? - Ludwig Göransson v úzké spolupráci s Christopherem Nolanem skládá hluboce osobní, rozsáhlou partituru od organické po mimozemskou, která doprovází vizuální stránku.

  • VYKONÁME ZÁZRAK - Nejbližší spolupracovníci Christophera Nolana vysvětlují, jak jeho umělecká vize motivuje talentovaný štáb k tomu, aby stále nacházel nové cesty ve filmové tvorbě.

 • FILMOVÉ UPOUTÁVKY

 • INOVACE VE FILMU: 65MM ČERNOBÍLÝ FILM V OPPENHEIMEROVI - FotoKem nechává nahlédnout do svých filmových laboratoří, kde se vynalézají nové technologie pro použití barevného a černobílého 65mm filmu k vizualizaci duálních časových linií filmu OPPENHEIMER a zároveň posouvají formát dále kupředu.

 • PANEL OTÁZEK A ODPOVĚDÍ: OPPENHEIMER- Chuck Todd moderuje diskuzi, kde Christopher Nolan, spisovatel Kai Bird, fyzik Dr. Kip Thorne, Dr. Thom Mason a Dr. Carlo Rovelli přemítají o fascinující vědě a otázkách soudného dne, které OPPENHEIMER ilustruje na obrazovce.

 • UKONČIT VÁLKU: OPPENHEIMER A ATOMOVÁ BOMBA- Prozkoumejte, jak neúnavné úsilí jednoho muže a vynález atomové bomby navždy změnily povahu války, vedly ke smrti stovek tisíc lidí a rozpoutaly masovou hysterii.

VYDÁVANÉ FORMÁTY:

Oppenheimer 2DVD (DVD+bonus disk)

https://www.magicbox.cz/dvd-hledani/oppenheimer-2dvd-dvd-dvd-bonus-disk 

Oppenheimer 2BD (BD+bonus disk) - Sběratelská edice v rukávu

https://www.magicbox.cz/dvd-hledani/oppenheimer-2blu-ray-bd-bonus-disk-sberatelska-edice-v-rukavu 

Oppenheimer 3BD (UHD+BD+bonus disk) - Sběratelská edice v rukávu

https://www.magicbox.cz/dvd-hledani/oppenheimer 

Oppenheimer 3BD (UHD+BD+bonus disk) - Limitovaná sběratelská edice - steelbook

https://www.magicbox.cz/dvd-hledani/oppenheimer-3blu-ray-uhd-bd-bonus-disk-limitovana-sberatelska-edice-steelbook 

ZDROJ: TZ MAGIC BOX