Luxusní, elegantní, kvalitní i moderní. Takové je bílé zlato

22.07.2022
Jaký materiál je spojen s luxusem, považován za elegantní a moderní a je zároveň synonymem kvality? Bílé zlato.

Tento druh zlata, který vzniká kombinací zlata s dalšími příměsemi, sluší každému a čím dál tím častěji se stává také jasnou volbou pro svatebčany. Jaké vlastnosti bílé zlato vlastně má?

Moderní obdoba snubních prstenů

Proč si nastávající manželé volí snubní prsteny z bílého zlata? Doby, kdy bylo tradicí předat si u oltáře obyčejné zlaté kroužky je již dávno pryč. Nyní mají svatebčané mnohem více možností, a proto toho naplno využívají. S prsteny z bílého zlata neudělají chybu, protože mají stejné vlastnosti jako prsteny ze žlutého zlata, ale hodí se úplně ke všemu.

Bílé zlato je vhodné nejenom k výrobě prstenů

Ale prsteny to ani zdaleka nekončí. Stejně jako žluté zlato, i to bílé je vhodné k výrobě všech dalších druhů šperků. Náramky, přívěsky a náušnice z bílého zlata jsou elegantní, vkusné a působí luxusním dojmem. Často se navíc osazují drahými kameny, takže se dokonale hodí také na společenské události. Skvělou vlastností šperků z bílého zlata je to, že dokážou obličej rozzářit a správně zvolené drahé kameny dokonce i zjemní příliš výrazné a ostré rysy obličeje.

Kvalita na prvním místě

Přestože šperky z bílého zlata se podobají stříbru, nemají stejné vlastnosti. Bílé zlato je totiž tvrdé a trvanlivé, ale hlavně nečerná. Určitě dobře víte, že právě velikou nevýhodou stříbrných šperků je jejich zčernání. Bílé zlato si ale i při dlouhodobém nošení stále zachovává svůj vzhled a lesk. Díky speciálním úpravám jsou snubní prsteny z bílého zlata odolné vůči poškrábání a na pohled jsou lesklejší. Samozřejmě je ale vhodné nechat je čas od času vyčistit u zlatníka.

Šperky z bílého zlata jsou kvalitní, trvanlivé, luxusní, elegantní i moderní. Pokud si toužíte pořídit šperk, který bude všechny tyto vlastnosti splňovat, máte při výběru materiálu jasno.

Zdroj obrázku: TorriPhoto / Shutterstock.com

Komerční sdělení.