Kuchyňská vodovodní baterie - nezbytné vybavení každého dřezu

26.04.2021
Nástěnná baterie vs. stojánková baterie - jaký je mezi nimi rozdíl? Přečtěte si celý článek!

Při zařizování kuchyně je kuchyňská baterie jedním z produktů, jehož výběru se rozhodně nevyhnete. Je potřeba si ujasnit, co od baterie do kuchyně očekáváte - a právě s tím vám pomůžeme v tomto článku. První je samozřejmě potřeba ujasnit si, kolik jste ochotní za baterii utratit. Ceny kuchyňských baterií začínají už na třech stovkách a většinou se pohybují kolem tisíce korun.

Neméně důležité je zamyslet se i nad praktickým využitím baterie. Například nad tím, jestli by vám více vyhovovala páková baterie do kuchyně nebo naopak ta kohoutková. První zmiňovaná je momentálně o něco více populárnější, neboť páka umožňuje daleko citlivější nastavení přívodu teplé či studené vody a zároveň o něco lépe těsní. Naopak vám při volbě vhodné baterie do kuchyně odpadne starost s výběrem materiálu, neboť drtivá většina kuchyňských baterií je vyráběna z nerezivějící mosazi.

Nástěnná baterie vs. stojánková baterie - jaký je mezi nimi rozdíl?

Ze všeho nejdůležitější je si nicméně promyslet, jakým způsobem chcete napojit baterii na přípojku vody, na výběr při tom máte ze dvou variant. Buď přípojku povedete stěnou a v takovém případě se vám budou hodit nástěnné baterie, nebo naopak povedete ji pod kuchyňskou deskou - tady zas najdou své uplatnění stojánkové baterie, které mohou být přimontovány přímo k desce, případně rovnou k dřezu.

Kromě způsobu připojení kuchyňské baterie k přípojce vody samozřejmě není radno zapomínat ani na její design. V ideálním případě by totiž svou barvou měla ladit ke dřezu. Oblíbené jsou tedy zejména baterie v chromové a stříbrné barvě. Velice moderně pak vypadají černé kuchyňské baterie, nemusíte se však bát ani nákupu netradičně barevných baterií (např. zelené či žluté), ty totiž celou kuchyň příjemně ozvláštní.

Kuchyňská baterie může nabízet celou řadu vychytávek

Zapomeňte na to, že kuchyňská baterie je pouze neohebným zařízením, dnes se totiž dají koupit například i baterie, které jsou flexibilně nastavitelné, bez problému si jí přizpůsobíte tak, jak budete potřebovat. Skvělé jsou rovněž i dřezové baterie s výsuvnou sprchou, pomocí níž můžete mít třeba i kuchyňskou linku.

Zajímavým řešením na místa, kde není zajištěn přívod teplé vody (např. na chalupy), jsou pak kuchyňské baterie s elektrickým ohřevem vody, které dokáží studenou vodu ohřívat, aniž byste si museli pořizovat drahý bojler. Zkrátka svět kuchyňských baterií je pestrý a není v něm problém najít takovou dřezovou baterii, která bude vyhovovat zrovna vašim přáním, co se týče jejího vzhledu, životnosti či komfortu ovládání.

Komerční sdělení. Image by Karolina Grabowska from Pixabay