Knižní tip: Očistec od Kristiny Haidingerové

01.04.2024
Tentokrát pro vás má nakladatelství Golden Dog něco hodně speciálního! V roce 2014 vydala Kristina Haidingerová knihu Ti nepohřbení, kterou následovaly po pěti letech Děti Raumy. Uběhlo dalších pět let a příběh se uzavírá. Ale ne, nedostanete jen třetí a poslední díl trilogie, dostanete knihu Očistec, která obsahuje již vyprodané knihy Ti nepohřbení, Děti Raumy a dosud nevydaný román Violeti. Ano, tohle je pořádně obsáhlý omnibus, kde vám autorka představuje své literární dítě v celé své kráse. Doposud největší kniha nakladatelství Golden Dog, navíc za nádherně ďábelskou cenu!

Kristina Haidingerová (*1980) fandí historickým románům, hororům, různým literárním podivnostem a tvrdé hudbě. Je autorkou krvavých románů Ti nepohřbení a Děti Raumy, erotického dramatu Richardovy živé hračky. Publikovala několik povídek v antologiích (např. Žena s drakem, Sešívance, Vostrá krása), kde se také objevily některé její ilustrace. Propaguje horor jako samostatný žánr, organizuje festival HorrorCon a je jednou z editorek jeho knižní řady (zatím vyšlo: Ve špatný čas na špatném místě, Může se to stát i vám, Dokud nás smrt nerozdělí, Co číhá v temnotách, České temno a Bizarropolis). Je také redaktorkou webzinů Děti noci či Howard.

Kdo jsou Violeti?

Rodí se ze smrti. Jsou posedlí mstou. Kradou vzpomínky. Sytí se krví a opájí bolestí.

Od požáru v přístavním městě v sedmnáctém století přes velrybářské a polární výpravy až po zpustošenou zemi v současnosti – tam všude spřádají své plány nepohřbení, bílé stíny opředené tajemstvím.

Sestupte s nimi do temnoty. Poznejte, jaké to je být jedním z nich.

Očistec je kniha vázaná v pevných deskách s přebalem, se stužkou a nádhernými ilustracemi samotné Kristiny Haidingerové. Pokud máte rádi horor, tole je rozhodně kniha, která by vám ve vaší sbírce neměla chybět.

Očistec je na trhu od 4. března 2024.

Ukázka z knihy: https://www.calameo.com/read/

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/ocistec/

Zdroj textu a fotografie: TZ nakladatelství Golden Dog