Kde vybrat kuchařské oblečení?

14.11.2022
Zařizujete novou restauraci? Pak potřebujete i jednotný oděv pro své zaměstnance. Co všechno je v nabídce a praktické? S tím vás seznámíme.

Jak má vypadat kuchařské oblečení?

Jak má vypadat uniforma pro kuchaře? Kuchařská čepice, rondon a kalhoty jsou základ. Samozřejmě záleží na pojetí a stylu daného šéfkuchaře, který sám o sobě z velké části udává směr dané restaurace. Někteří kuchaři nenosí čepici, jiným stačí jen zástěra. Stylu se meze nekladou. Mezi kuchařské oblečení patří i triko, které by mělo být komfortní. Je pravda, že kuchařský rondon patří především na slavnostní události, jako jsou různé akce či prezentace. Převládá elegantní bílá barva, často je ale viděna i černá nebo šedivá a výjimkou není ani vzor pepito.

Kuchařský rondon - výběr

Klasický rondon může být pánský i dámský. Jde o uniformu, která se zapíná na dvě řady knoflíků, pevná látka chrání kuchaře a dodá na eleganci. Někdy se používají i patentky, což je pak jednodušší zapínání. Jednodušší formou rondonu jsou jednořadé varianty nebo haleny. Pokud vybíráte rondon pro svého šéfkuchaře, je zvykem, že se mu na oděv vyšije i jméno. Samozřejmě se pak nabízí vyšití loga vaší restaurace, lze zhotovit další design na míru vašim představám. Ke kuchařskému oblečení se pak doladí i oděvy číšníků a dalšího personálu, aby byl korporátní dojem kompaktní. Velký výběr oblečení pro kuchaře najdete na stránkách Fomi.cz. Rondony, kalhoty, kuchařské zástěry, trika, mikiny, vesty, čepice i šátky můžete mít v čistém provedení i s vyšitím loga na míru dle vašeho firemního designu. Lze si i zvolit výrobce dle vašeho přání. V nabídce jsou i oděvy pro další profese související s gastro a hotelnickým provozem. Váš podnik prezentuje nejen výtečná kuchyně, ale i jednotný design, což se týká i oděvů vašeho personálu.

Komerční sdělení. Fotka od Pexels z Pixabay