Kancelářská židle: Překvapivé využití, které byste nečekali!

28.04.2023
Že vás kancelářská židle už nemůže ničím překvapit? Nebudete věřit, ale může. Podívejte se na její překvapivé využití.

Obyčejná kancelářská židle může poskytnout překvapivé výhody nad rámec pouhého místa k sezení. Víte jaké? V dnešním článku s vámi posdílíme pár zajímavých poznatků, které vás jistě příjemně překvapí.

Terapie pro záda

Jednou z nejvýznamnějších výhod je zlepšení držení těla a snížení bolestí zad. Mnoho ortopedů a fyzioterapeutů celá léta doporučovalo na sezení používat speciální terapeutický míč. Snadno totiž předchází bolestem zad, protože nás nutí korigovat držení těla při sezení. Kvalitní kancelářská židle však také dokáže udržet páteř ve správné poloze, posílit zádové a břišní svaly, ochránit pánev i kyčle. Studie navíc ukázaly, že zdravotní a balanční kancelářské židle mohou pomoci s bolestmi zad ještě účinněji než rehabilitační cvičení. Investice do dobré židle proto může vést ke zlepšení držení těla a snížení bolestí zad, což má za následek lepší celkové fyzické zdraví.

Produktivita a lepší soustředění

Další překvapivou výhodou běžné kancelářské židle je zvýšená produktivita a soustředění. Vhodně zvolená židle může dokonce přispět ke zvýšení efektivity práce. Tím, že zdravotní židle s balančním systémem zajišťují správné držení těla, snadno poskytnou 100% pocit pohodlí. Díky podpoře, kterou při sezení cítíte, vám židle podprahově pomáhá zůstat soustředěný a produktivní po celý pracovní den.

Cvičení

Obyčejná kancelářská židle může být také všestranným pomocníkem pro cvičení a protahování. S trochou kreativity ji můžete využít k různým cvikům či protažení. A zlepšit tak flexibilitu svalů. Lze na ní v sedě protahovat nohy, ale také hamstringy, což jsou svaly, které stabilizují kolenní klouby při chůzi. Uvolnění pánve a krční páteře je samozřejmostí. Díky začlenění cvičení a pravidelného strečinku do pracovního dne můžete zlepšit své zdraví a snížit riziko zranění.

Na koho se obrátit?

Že vám takový kousek nesmí chybět? Rozumíme. Důležité je si židli před nákupem vyzkoušet. Navštivte plzeňský showroom známého výrobce židlí Peška. Tady se o vás královsky postarají a čas strávený ve vaší kanceláři se stane radostí.

Komerční sdělení.