Je KRATOM tajemnější než UFO?

19.02.2021
Ne, nebojte se! Kratom je strom v tropických lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Ze sušených listů kratomu získávají tamní obyvatelé lék ve formě drcených listů nebo jej melou na prášek.

Co je to kratom? Novodobý přírodní lék, který vás zbaví únavy nebo bolesti? Zeptali jsme se KratomGuru - provozovatele webu KouzelnyKratom.cz a zde je stručný rozhovor:

Co je kratom?

"Kratom je alternativa k chemii. Pokud chcete jít přírodní cestou, je pro vás Kratom jasná volba. Dokáže potlačit i velmi silnou bolest, používá se dokonce při odvykání na alkoholu, nebo silných opiátech. Zvládá také na výbornou potlačit únavu mnohem lépe než kvalitní silná káva a zlepšit náladu, nebo naopak zklidnit mysl a zajistit příchod kvalitního spánku v případě, že nemůžete usnout. Indonézané jej také už stovky let používají v boji proti horečce, proti průjmu a dalším neduhům."

Je KRATOM tajemnější než UFO?

"Vůbec ne! Je to i přes 20 metrů vysoký strom nacházející se v tropických lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Ze sušených listů získávají tamní obyvatelé lék ve formě drcených listů nebo jej melou na prášek. Zásadní látky obsažené v kratomu jsou Mitragynin a 7Hydroxymitragynin.

Podle různých barev prášku lze získat buď stimulant, který vám pomůže napříkad při sportu nebo namáhavé duševní práci, nebo naopak relaxant, který může být silně euforizující a navíc obrovským způsobem pomáhá při jakýchkoliv bolestech."

Je kratom bezpečný?

"Kratom je bezpečný pro toho, kdo jej užívá jako lék, tudíž v malých doporučených dávkách. Nebezpečný pak pro všechny, kteří se jej rozhodnou zneužívat jen pro zábavu a ve velkém množství."

Je kratom legální?

"V tuto chvíli je kratom v České a Slovenské republice naprosto legální."

Děkujeme za rozhovor

Poznámka redakce: Komerční sdělení. Jelikož se zákony stále novelizují, doporučujeme vám zjistit současnou situaci v zemi, kam s Kratomem cestujete anebo kde Kratom užíváte.