Jak zastřešit a zastínit terasu? Zvolte správné řešení pro svůj exteriér

22.09.2023
Terasa je jedním z klíčových prvků exteriéru, kde můžete relaxovat, trávit čas s rodinou či přáteli a vychutnávat si klid na čerstvém vzduchu.

I pro vás je terasa místem, kde se oprostíte od rušného světa? Jak však chránit sebe a venkovní posezení před nepříznivým počasím anebo ostrým sluncem? V následujících řádcích vám představíme tři ideální řešení.

Hliníková pergola je volba číslo jedna

Hliníkové pergoly jsou vskutku populární, protože jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a charakteristické minimální údržbou. Ve srovnání s dřevěnými variantami nenastávají problémy s hnilobou a škůdci. Hliníkové pergoly se navíc vyznačují moderním designem, který dokonale zapadne do jakéhokoliv stylu.

Pergoly jsou ideální volbou zejména pro větší terasu, kde potřebujete vytvořit stabilní a odolné střešní krytí.

Výsuvná markýza nadchne flexibilitou

Flexibilitu poskytují výsuvné markýzy. V případě potřeby zkrátka markýzu vytáhnete, a tím vytvoříte příjemný stín a schováte se před ostrým sluncem. Instalace markýzy je navíc rychlá a nevyžaduje složité konstrukční úpravy. Používá se především na terasách blízko domu, protože se připevňuje přímo k vnější stěně nemovitosti.

Terasová markýza je ideální na větší terasu

Ptáte se, jak zastřešit nebo zastínit terasu? Ještě jednou možností je terasová markýza, která je obvykle robustnější než výsuvná alternativa. Poskytuje tak kvalitnější ochranu proti větru a dešti. Často se doplňuje ještě o boční stěny.

Při výběru zastřešení či zastínění terasy je důležité vzít v úvahu velikost prostoru, klimatické podmínky a samozřejmě váš osobní vkus. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, obraťte na odborníky, kteří vám garantují kvalitu a profesionální přístup.

Jedním z takových expertů na trhu je společnost ATYPY. S mnohaletými zkušenostmi a širokou nabídkou produktů vám najde ideální řešení.

Komerční sdělení.