Jak vybrat tu nejlepší běžeckou obuv pro začátečníka

23.01.2023
Rozhodli jste se, že začnete běhat a chystáte se pořídit si sportovní oblečení a běžeckou obuv? Abyste si mohli běhání vychutnat na plno a v maximálním pohodlí, výběr vhodných bot rozhodně nepodceňte.

Důležité je vybrat ten správný model pro konkrétní povrch, na kterém se chystáte běhat. Je totiž rozdíl, jestli budete běhat po polní cestě, v lese nebo na asfaltu.

První krok k dokonale padnoucí obuvi

Prvním krokem před výběrem perfektně padnoucí běžecké obuvi je změření tzv. pronace neboli vybočování kotníku při běhu. Toto měření provádí specializovaná pracoviště, která se zaměřují třeba i na diagnostiku došlapu. Po takovém měření budete chytřejší v tom ohledu, jakou obuv na běh si vybrat.

Trailové modely do terénu a do lesa

Budete běhat spíše v terénu, či v lese? Ideální volbou jsou trailové běžecké boty určené právě na tento typ povrchů. Obuv určená do extrémních podmínek vám poskytne maximální pohodlí i v bahně nebo mokrém sněhu. Oceníte u nich nepromokavou membránu, optimalizovanou výšku paty a špičky nebo také síťovanou ochranu proti nečistotám.

Silniční běžecké modely pro asfaltové povrchy

Pro asfaltové povrchy jsou vhodnější silniční běžecké boty salomon. Tyto modely jsou jako stvořené do nenáročného terénu. Jsou lehké a prodyšné a většinou mají tenkou, hladkou a plochou podrážku. Dokonale zpevňují kotník a přináší perfektní rovnováhu a stabilitu. Mají prodyšný svršek a zajistí dokonale plynulý běh.

Univerzální řešení pro různé typy terénů

Další možností je univerzální řešení pro různé typy terénů. Nemusíte si tak kupovat více typů bot, pokud střídáte terény. Trailové boty salomon v podobě kombinovaných bot využijete jak v drsnějším terénu, tak i na asfaltu. Každý krok tak bude v maximálním pohodlí. Samozřejmostí u těchto modelů je také moderní design.

Komerční sdělení. Image by roxanawilliams1920 from Pixabay