Jak vybrat lepicí pásku?

14.02.2023
Řeklo by se obyčejná lepicí páska. Tak tomu ale není. Lepicí pásky jsou součástí každodenního života.

Potřebujete poslat balík? Zalepíte ho lepicí páskou. Bez lepicí pásky se ale neobejdou expediční sklady, obchody, řemeslníci a celá řada dalších provozoven. Lepicí pásku tu a tam ale potřebujeme i doma.

Na trhu najdete celou řadu lepicích pásek, které se od sebe liší svým materiálem, účelem použití a cenou. Tu udává kvalita materiálu. K balení zásilky se nejčastěji používají buď PP, nebo PVC lepicí pásky. Odolnější, a tudíž dražší jsou ty z PVC vyrobené z polyvinylchloridu.

PP a PVC lepící pásky

Pro zalepení standardní krabice vážící méně než 25 kg si vystačíte s obyčejnou papírovou (ekologická varianta) či PP páskou. Těžší zásilku doporučujeme zalepit páskou z PVC. Ještě odolnější proti protržení jsou lepící pásky vyztužené. Na trhu však najdete i speciální pásky primárně určené pro lepení za mokra.

Lepicí pásky profesionály

Voděodolná a velmi odolná, to je gaffa páska, která přilepí prakticky cokoliv. Její výhodou není pouze to, že dobře drží i na hrubém povrchu, ale také to, že po jejím sloupnutí nezanechává stopy lepidla. Například v nabídce e-shopu zapero.cz najdete galfa pásky pásky s různými vlastnostmi, jako jsou popisovací pásky s fluorescentním povrchem či matné pásky sloužící k zakrytí lišt a kabelů.

Velmi odolné vázací pásky

Ještě odolnější než galfa páska je polymerová plastová vázací páska, kterou je možné použít například na stáhnutí hrsti kabelů. Na zmíněném e-shopu zapero.cz seženete vázací pásky několika průměrů. Perem nebo fixem je možné označovat barevné Velcro pásky.

Maskovací, textilní a kobercové

Na trhu se dále setkáme s páskami krepovými a maskovacími zabraňujícími přesahům při malování. Velmi všestranné použití má lepicí páska textilní, kterou je možné použít dokonce i k izolaci potrubí, oken a drobným stavebním úpravám. Při pokládání koberců se používají pásky kobercové.

Komerční sdělení.