Jak vybírat obuv pro zdravotní sestry?

07.09.2022
Personál ve zdravotnických zařízeních je permanentně na nohou, proto je třeba myslet nejen na pohodlí během nošení, ale též na bezpečnost. Zdravotní obuv tyto požadavky beze zbytku splňuje. Nebudou vám s ní hrozit kuří oka, otlaky a otoky.

Klasika nebo stylové designy?

Obuv pro zdravotní sestry už není pouze okoukaná bílá, ale je též v provedení hravých barevných potisků, které vám hned zlepší den. Vybírat můžete z roztomilých zvířecích motivů, veselých pruhovaných, puntíkatých či květinových designů, nebo dokonce metalických vzorů. Mezi nejoblíbenější materiály patří kůže, korek a pružný antibakteriální materiál EVA.

Na co se zaměřit?

Kromě vzhledu obuvi byste měli věnovat pozornost hlavně jejím vlastnostem. Mezi nejdůležitější požadavky patří anatomicky tvarovaná stélka, jež zajišťuje správný postoj a je prevencí proti plochým nohám. Dále je to praktická protiskluzová podešev, která po sobě nezanechává šmouhy. U zdravotní obuvi též oceníte tepelnou tvarovatelnost a nízkou hmotnost. O takových botách nebudete ani vědět, že je máte obuté.

Tipy, které se budou hodit

U zdravotní obuvi dbáme na správnou ergonomii, tzn. že by měla mít pružnou a kulatou špičku, abychom zajistili prstům dostatek prostoru. Chodidlo také musí mít kolem okrajů stélky vždy pár milimetrů místa. Dbáme rovněž na přírodní a prodyšné materiály s antibakteriální úpravou.

Sladěný outfit

Stejně jako u obuvi jsou sesterské haleny kromě obligátní bílé vyvedeny v mnoha barevných provedeních. V současné době se již nedbá pouze na praktičnost a funkčnost, nýbrž také na slušivé střihy lahodící postavě. Setkat se tak můžeme s módním dvojitým límečkem, hranatou slzou ve výstřihu či zavinovací halenou se stojáčkem a širokým barevným pásem. Prim hraje kombinace bavlny a polyesteru, které zaručují pohodlné nošení po celý den.

Komerční sdělení. Fotka od Scottish Guy z Pixabay