Jak udržet pořádek v dílně či v garáži

16.05.2022
Dílna je místnost, kde každý správný kutil najde vše, co potřebuje.

Je k tomu ale třeba dobrý přehled. Právě ten hraje velkou roli, protože usnadní hledání čehokoliv a šetří tak nejen váš čas, ale také vaše nervy od neustálého hledání potřebného nářadí a dílů k vaší práci. To samé platí v garáži, kde je také třeba uložit celou řadu věcí. Řešením jsou v obou případech dobře zvolené regály.

Proč vybavit dílnu regály?

Každá dílna nebo garáž by měla být dobře vybavena vhodnými regály, které vždy poskytnou dostatek prostoru a zároveň se dají dobře uzpůsobit tvaru a dispozicím místnosti tak, aby byl každý kousek místa ve vaší garáži využitý s maximální efektivitou.

Vybírejte pečlivě

Regály se dají stavět do výšky i do potřebné šíře a tím lze vždy zajistit maximální efektivitu využití prostoru. Je samozřejmě třeba dbát i na potřebnou nosnost danou hmotností vašeho nářadí, pracovních pomůcek apod., tedy předmětů, které potřebujeme řádně uskladnit nejčastěji.

Regály jsou proto velmi oblíbené a v řadě (nejen) kutilských dílen a garáží hrají významnou roli. Splňují totiž vše potřebné vše proto, aby nedocházelo ke vzniku hromadného chaosu mezi hromadami šroubků, matiček, hřebíčků apod.

Regály různých typů

Regálů je samozřejmě celá řada typů, vybírat lze mezi kovovými a dřevěnými regály, i mezi regály s různou nosností, výškou, šířkou, délkou, možností modulárního sestavování apod. Využijte toho a vždy vybírejte regál přesně podle svých potřeb. I tak se ale vyplatí udělat ještě několik kroků k tomu, aby byl v dílně či garáži skutečně maximální pořádek.

Přehledné a dobře popsané plastové krabice na nářadí a další předměty jsou na polici regálu vždy tím nejlepším možným řešením. Na menší kovové předměty si potom můžete pořídit i magnetické mističky ze kterých se vám kovové hřebíčky tak snadno nerozsypou. I při pádu do trávy je tak posbíráte rychle zpět.

Komerční sdělení.