Jak nosit tenisky, abyste stále vypadali dobře?

22.12.2021
Tenisky vlastní miliony lidí po celém světě. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů obuvi, kterou můžete vidět v obchodech s obuví.

Kvalitní obchody se jednoduše bez tenisek neobejdou. Širokou nabídku můžete najít ve Footshopu, který nabízí různé styly tenisek. Víte ale, jak je nosit a kombinovat? V současné době už totiž existuje celá spousta stylů tenisek, ze kterých si můžete vybrat.

Základní tenisky

Asi nejsnadněji můžete kombinovat základní tenisky. Jejich vzhled není příliš sportovní, jsou za dobrou cenu a jejich údržba není náročná. Do této kategorie lze zahrnout například boty Converse nebo Vans. Velmi dobře se hodí k džínsům, chino kalhotám i ke kraťasům. Nezapomeňte je udržovat čisté, protože tím dosáhnete požadovaného vzhledu. Nejsou vhodné pro všechny příležitosti – ponechte si je zejména na neformální akce. Vhodné jsou spíše pro mladší generaci.

Luxusní tenisky

Tenisky, které svým vzhledem vypadají podobně jako základní typ tenisek, avšak jejich pořizovací cena je vyšší. Odráží se to také na kvalitě použitého materiálu. Tyto tenisky už se hodí také k lehce formálnějším příležitostem: sladit je můžete například s ležérními obleky, sportovním sakům či košilím. Vzhledem k jejich robustnosti se nehodí ke kraťasům.

Klasické sportovní tenisky

Tento typ tenisek se vyznačuje především svým sportovním vzhledem, někdy také výraznými barvami. Do této kategorie spadají tak známé značky, jako je Puma, Adidas či Nike. Hodí se především ke sportovnímu a ležérnímu stylu – rozhodně nedoplňují formální oblečení. Vzhledem k jejich výrazným barvám je dobré sladit jejich barvu s doplňky nebo dokonce barvou trička (nebo s barevným ornamentem na tričku).

Moderní sportovní tenisky

Takové tenisky mohou vypadat ještě o něco více nápadně, než klasické sportovní tenisky. Pokud jste si nevěděli rady s tím, jak sladit ty klasické, s moderními sportovními teniskami už budete úplně ztraceni. Zkombinovat je s jiným, než sportovním oblečením totiž může být tak trochu oříšek. Nehodí se k volným džínům a formálnějšímu typu oblečení, jako jsou košile či saka. Naopak doplní trička a mikiny. Pokud byste chtěli nosit k těmto teniskám i košili, rozhodně ji nezastrkujte do kalhot.

High-tech tenisky

Jen málokdo po nich sáhne. Jsou totiž velice odvážné. Jejich vzhled na sebe upozorní už jen ve výloze obchodu. Pokud je budete mít na nohou, nemusíte se snažit o to, aby byly výrazné. To udělají tyto boty sami. Obvykle jsou robustní, mají velice zajímavý tvar a někdy dokonce i barvy. Proto uděláte nejlépe, když je doplníte k černému a splývavému oblečení. Tyto boty jsou samy o sobě uměleckým dílem, které i v dnešní době může zaznamenat poměrně velký rozruch. Nosit by je měli osoby, které se nebojí kritiky ostatních.

Komerční sdělení. Zdroj obrázku: Alena Ozerova / Shutterstock.com