Horor Temné stránky od Petra Bočka a Romana Bílka

27.10.2023
Děj příběhu Temných stránek je zasazený do skutečného prostředí, ale rozhodně nečekejte true crime… Anebo že by se všechno stalo opravdu tak, jak autoři popisují? V tom případě byla Pohádka velmi temným místem, ještě temnějším, než jsme si mysleli.

Není to poprvé, co tu máme román, kde spojili síly dva autoři. První, který Golden Dog vydal, byla kniha Městečko polských autorů Łukasze Radeckého a Roberta Cichowlase. Pak přišel Ďáblův hřbet Honzy Vojtíška a Ivana Kučery. A nyní přichází Temné stránky Romana Bílka a Petra Bočka.

Petr Boček se narodil v roce 1967 v Chrudimi, žije v Lanškrouně. Původním povoláním pedagog, později odborný archivář a historik. Autor prací o regionální historii letectví, o vztahu filmových a televizních osobností k Chrudimsku, o pověstech chrudimského i lanškrounského regionu. V nakladatelství Golden Dog mu již vyšly romány Mízožravci a Hřbitov trpaslíků.

Roman Bílek je ostravský redaktor, editor, komiksový scenárista, autor. Povídky publikoval v několika antologiích (např. Ježíšku, já chci plamenomet, Poslední polibek, Sto hororů ve sto slovech, Ve špatný čas na špatném místě) a časopisech (např. Howard, Mort). Vydal dvě sbírky povídek – elektronicky Solení ran (2017), papírově Desatero (2022). Novelou přispěl do antologie ostravských autorů Karbonové město: Sanguis Carbo (2021).

A o čem že je jejich společná kniha Temné stránky?

Trojice záhadologů z oblíbeného webu Temné stránky se vydává do hloubi šumavských hvozdů k usedlosti Pohádka spojené s řáděním sériového vraha Ivana Roubala. Opravdu jim jde jen o natočení zajímavé reportáže, nebo za tím vězí i něco jiného, mnohem děsivějšího? Vždyť každý z nás má v duši temné stránky…

Temné stránky je na trhu od 13. listopadu 2023.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/temne-stranky/ 

Zdroj textu a fotografie: nakladatelství Golden Dog