Horor pro děti od osmi let Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa od Marka Hautaly

27.10.2023
Horor je nesmírně bohatý, což se nakladatelství Golden Dog snaží ukázat každou knihou, kterou vydává. Ale horor by měl být určen všem, tedy v takové podobě, která je pro danou věkovou skupinu vhodná. A z toho důvodu se nakladatelství rozhodlo vydat i knihu pro děti od osmi let. Navazuje tak na knihu Bafni na něj!, která je určena pro ty úplně nejmenší.

Marko Hautala je oceňovaný finský autor, který se narodil v roce 1973 ve městě Kauhava a v současnosti je možné jej považovat za největší jméno finského hororu. Marko Hautala je především osobitý autor, který má velmi specifický styl. U jeho hororů si sáhnete na dno vlastní duše, protože dokáže skvěle spojovat psychologický horor s temným realismem prostředí. A přesto tento autor dokázal napsat i knihu pro děti, kdy prvotním impulsem bylo vrátit děti k četbě zajímavou formou.

Kryšpín Kůstek nerad čte. Opravdu nerad. Když otevře knihu, písmena se promění v mravence a jeho začne bolet hlava.

O návštěvy knihovny nestojí, navíc tam mají psa Záložku, kterému smrdí z tlamy.

Otec ho však nenechá jen hrát videohry. Kdyby už Kryšpín Kůstek měl něco číst, tak vzrušující knihy. Je však přesvědčený, že takové neexistují.

Jenže svérázná knihovnice Sklep-Ula mu ke čtení nabídne právě jednu takovou vzrušující knihu. A ta ho pohltí. Nemůže přestat číst.

Za žádnou cenu ale nesmí nahlas přečíst poslední stránku. Nikdy…

Kniha Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa je bohatě ilustrovaná, kdy o barevnou kresbu se postaral autor, který vystupuje pod jménem Broci. A pokud se kniha na českém trhu ujme, už teď můžeme prozradit, že se děti mohou případně těšit na další Kryšpínova dobrodružství.

Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa je na trhu od 20. listopadu 2023.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/kryspin-kustek-a-prokleti-knihovniho-psa/ 

Zdroj textu a fotografie: nakladatelství Golden Dog