Hästens Concept Store Prague představuje exkluzivní spolupráci s designérem Ferrisem Rafauli

12.11.2023

Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 se poprvé naskytla možnost v České republice spatřit nejluxusnější sériově vyráběnou postel na světě, jejíž cena přesahuje 500 000 EUR.

Společnost Hästens se spojila se světově uznávaným designérem Ferrisem Rafaulim, aby zahájili exkluzivní spolupráci na dosud nejvznešenější a nejpokročilejší značce - Grand Vividus. Ta přichází s novou úrovní pohodlí, řemeslného zpracování a luxusu, pro něž čerpá z více jak 170 let zkušeností.

Rafauli, známý ve světě designu svými inovativními projekty a utvářením luxusních domů pro elitní klienty po celém světě, se při tvorbě modelu Grand Vividus inspiroval dědictvím Hästens a dlouhou historií výrobců postelí a sedel. Výsledkem je kontinentální postel kombinující nadčasový a klasický design s Rafauliho jedinečným stylem. 

Grand Vividus vyzařuje luxus, oslní kvalitou a designem bez kompromisů a má ambici se stát uměleckým dílem, které padne do ložnice jako ulité. Na výrobě postele, která je od začátku do konce ruční prací, se podíleli nejlepší řemeslníci Hästens v továrně ve švédském Köping.

"Společnost Hästens je dobře známá výrobou nejlepších postelí na světě a týmem pro projekty světové kvality. Proto mi přišlo správné, aby se tyto dva světy setkaly a vytvořily nejen nejpohodlnější postel na spaní, ale také nejluxusnější postel na světě," říká Ferris Rafauli.

Rafauli chtěl okořenit recept na nejpohodlnější postele na světě a navrhnout kus architektonického nábytku, který promění ložnici ve velkolepý, opulentní prostor. Během tvůrčího procesu pracoval se stejnými materiály jako při výrobě sedel, tedy vrstvami leštěné kůže, semiše a kovu. Tyto materiály jsou často základem interiérové architektury a haute couture módy, což jsou oblasti, které inspirují Rafauliho tvorbu.

"Spolupráce se společností Hästens byla velmi přirozená. Sdílíme stejné hodnoty ohledně designu a kvality a byli jsme nadšeni, že jsme jich dosáhli použitím nejlepších světových materiálů," říká Ferris Rafauli.

Rafauli strávil nespočet hodin hledáním těch správných látek a materiálů pro tuto spolupráci, než vůbec začal s náčrtem designu. Výsledkem spolupráce je postel, která nejen oslavuje dědictví Hästens, ale také si nepochybně vydobyla své místo jako jeden z nejhonosnějších návrhů nábytku v interiéru na světě. 

Na rozdíl od většiny postelí, které jsou v současné době na trhu, Grand Vividus se svou jemnou kůží, leštěným dřevem, semišem a mosaznými ozdobami spolu s elegantními architektonickými liniemi se stane majestátním středobodem ložnice a zároveň patří mezi umělecké dílo s každodenním využitím.

"Ferris Rafauli je skutečným mistrem v navrhování špičkových luxusních produktů," říká Jan Ryde, generální ředitel a majitel Hästens páté generace.
"Hluboce rozumí našemu produktu, jelikož s ním pracujeme už více než 10 let. Je mistrem ultra luxusu. Není nikdo, kdo by dokázal lépe předvést naše tradice, které zde v Hästens držíme."

Grand Vividus představuje novou úroveň řemesla ve společnosti Hästens. Tým Vividus v Köpingu prochází školicím programem, který má na svědomí švédský mistr sedlářského řemesla, a jeho cílem je vytvořit nádherné detaily s absolutní přesností. Každý Grand Vividus obsahuje více luxusních Hästens žíní z koňského ocasu, vlny, bavlny a lnu a pomalu rostoucí švédské borovice, než se kdy do postele Hästens vešlo, což jí dává působivou hmotnost 622 kilogramů*.

Ferris Rafauli vdechnul Hästens Grand Vividus svůj jedinečný smysl pro jemnost a styl, jehož výsledkem je ručně vyrobené mistrovské dílo, které vyzařuje silnou osobnost díky jedinečné kombinaci kůže a zlaté mosazi, monumentální velikosti a fantastického pohodlí.

Zdroj: Hästens

Foto: Hästens

Zpracovala: Andrea Ježková