Finská sauna slibuje relaxaci a má blahodárné účinky na zdraví

29.05.2024

Finská sauna využívá sílu suchého tepla, přičemž na rozdíl od parní sauny, kde je vlhkost dost vysoká, se v té finské udržuje nízká úroveň vlhkosti, a to obvykle kolem 5 až 20 procent. Co se týče teploty, tak ta se pohybuje mezi 80 °C až 100 °C. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste měli investovat do venkovní sauny i vy.

Jak už samotný název napovídá, kolébkou finské sauny je severní Evropa, a to konkrétně Finsko a Švédsko. Původně byla navržena k boji proti nízkým zimním teplotám v těchto oblastech, ovšem postupem času se stala relaxačním a terapeutickým rituálem pro tělo i mysl. Ve finské kultuře má tato venkovní sauna nenahraditelné místo.

Jaké jsou výhody finské sauny?

Finská sauna má pozitivní vliv na detoxikaci organismu, neboť podporuje vylučování toxinů skrze pot. Vysoké teploty uvnitř sauny spouštějí hluboké pocení, které dostává z těla ven obrovské množství toxinů.

Stejně tak vysoké teploty a pocení pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky, což podporuje buněčnou obnovu. Zapomenout nesmíme ani na to, že finská sauna je způsob, jak zlepšit funkci imunitního systému a uvolnit svaly, což oceníte třeba po náročném sportovním tréninku.

Celkově pobyt v sauně eliminuje stres. Takže když přijdete domů vyčerpaní po náročném pracovním dni, vezmete si ručník a zavřete se do sauny, a tím odplavíte ten nahromaděný stres.

Kde si koupit venkovní finskou saunu?

Jestliže hledáte odborníka, který prodává finské sauny, pak se podívejte na pestré produktové portfolio e-shopu Sauny Vital. Vedle finských saun má v nabídce i další druhy – infrasaunu či kombinovanou saunu. Vyhoví však nejen soukromníkům, ale i mnohým komerčním zákazníkům. Potřebujete saunu pro wellness centrum či do aquaparku? Žádný problém.

komerční sdělení 

foto:

https://pixabay.com/cs/