Fantasy a sci-fi knihy, jež byste si rozhodně měli přečíst

23.05.2023
Fantasy a sci-fi knihy nejsou určené pouze mladým čtenářům, ale často je ocení také dospělí. Spousta z nich totiž v sobě nese poselství. Do jakých fantasy světů byste se měli ponořit a popustit při čtení uzdu své fantazii?

Zaklínač se vám dostane pod kůži

I pokud nepatříte k fanouškům seriálů, vaší pozornosti jistě neušlo, že na streamovací platformě Netflix je k vidění seriál inspirovaný dílem úspěšného polského autora Andrzeje Sapkowski Zaklínač. Kdo je tento záhadný Geralt z Rivie a v čem vlastně spočívá jeho zaměstnání? Proč je práce zaklínače nebezpečná i nevděčná zároveň a s jakými tvory měl již během své práce co do činění? Knihy Zaklínač vás rychle vtáhnou do děje a u jednoho dílu rozhodně neskončíte. Vydejte se společně s Geraltem na nebezpečnou pouť plnou nestvůr a dalších nebezpečných nástrah.

V jakém pořadí číst Zaklínače?

Abyste se v záplavě knih Zaklínač neztratili, zde je pořadí, ve kterém byste měli knihy číst:

  1. Poslední přání,
  2. Meč osudu,
  3. Krev Elfů,
  4. Čas opovržení,
  5. Křest ohněm,
  6. Věž vlaštovky,
  7. Paní jezera,
  8. Bouřková sezóna.

Bouřková sezóna

Jakmile dočtete sedmý díl, pravděpodobně si budete klást otázku, o čem je kniha Bouřková sezóna. Paní jezera je totiž posledním dílem ságy, kdy proběhne hlavní a dlouho očekávaný boj proti hlavní záporné postavě. Děj Bouřkové sezóny dějově předchází knize Paní jezera, ale určitě je vhodné si knihu přečíst jako osmou v pořadí. Stane se totiž jakousi pomyslnou třešničkou na dortu a ucelí veškeré vaše znalosti o Zaklínači.

Stranger Things: co v seriálu nebylo

Jste-li skutečnými znalci Zaklínače a hledáte další fantasy/sci-fi dílo, do kterého se pustit, rozhodně vás upoutá Stranger Things kniha. Jste-li milovníky stejnojmenného seriálu, máme pro vás dobrou zprávu. V knižním vesmíru totiž existují hned dvě knihy, které si rozhodně budete chtít přečíst. První z nich se jmenuje Stranger Things: Temný experiment a druhá Temnota na okraji města.

Stranger Things: Temný experiment

Kniha Temný experiment vás zavede na úplný počátek. Do doby, kdy v Hawkinsonově laboratoři, jež leží ve stejnojmenném městě, probíhal vládní experiment pod vedením doktora Martina Brennera. Celý experiment probíhal v naprostém utajení a spočíval v testování látek, jež měnily lidskou mysl. Jak určitě víte, seriál Stranger Things se v městečku Hawkins odehrává v 80. letech minulého století. Protože děj knihy se odehrává již v roce 1969, zjistíte, k jakým událostem došlo před dějem seriálu.

Temnota na okraji města

Dalším prequelem seriálu Stranger Things je kniha Temnota na okraji města. Tento knižní titul vás opět zavede do známého městečka Hawkins, do roku 1984. Blíží se Vánoce a policejní náčelník Hopper touží po klidu a míru. Ovšem jeho adoptivní dcera má zcela jiné plány, a když objeví krabici s nápisem New York, vyrojí se řada otázek. Hopper je tak nucen vrátit se ve vzpomínkách zpět, konkrétně k událostem, jež se staly v New Yorku v roce 1977.

Poté, co se Hopper vrátil z Vietnamu a usadil se v New Yorku se svou manželkou a malou dcerou, začal pracovat jako detektiv pro newyorskou policii. Tam se mu dostaly do rukou složky o brutálních, nevyřešených vraždách. Pro ty si ale vzápětí přišli záhadní federální agenti. Hopper ovšem nechtěl nechat věci nevyřešené a rozhodl se převzít iniciativu. Aby našel odpovědi, riskoval vše. Kam ho jeho pátrání na vlastní pěst dostalo?

Ponořte se do tajemného a velmi lákavého světa fantasy a sci-fi a prožívejte nebezpečné výpravy společně s Geraltem a odhalte události, ke kterým došlo v nechvalně proslulém americkém městečku Hawkins, jež znáte ze seriálu Stranger Things.

Komerční sdělení. Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com