Dark mode na Bazoši – přejděte na temnou stranu

18.01.2022
Tmavý zobrazovací režim, zvaný též dark mode, je stále populárnější zejména mezi uživateli chytrých telefonů.

Jde o přepínač, který změní barevné schéma webové stránky tak, aby zobrazovala světlý text na tmavém pozadí. Tuto možnost zpřístupňuje stále více webových stránek a ani Bazoš – největší inzertní web v ČR, nezůstává pozadu. Přepnout do tmavého režimu na Bazos.cz není nic složitého. Stačí sjet na libovolné stránce až dolů, kde najdete text: "Tmavý motiv: vypnuto". Stačí na text kliknout a stránka se okamžitě přepne do inverzního režimu s bílým textem na černém pozadí. Stejným způsobem můžete jediným kliknutím vrátit zpět normální zobrazení. Obdobně můžete zapnout tmavý režim i na zahraničních verzích webu – slovenské, polské i rakouské.

Proč používat tmavé zobrazení?

Dark mode oceníte zejména při slabém osvětlení – displej mobilního telefonu vám nebude svítit do očí a oslňovat vás. Vaše oči se tak budou méně unavovat a nebudete světlem mobilu obtěžovat ani vaše okolí. Můžete jej tedy používat v posteli, aniž byste budili svého partnera, popřípadě v kině, aniž byste rušili ostatní lidi.

Z telefonu či obrazovky počítače navíc v temném režimu vyzařuje mnohem méně modrého světla, které vám může přivodit potíže s usínáním, zejména pokud si inzeráty na Bazoši čtete večer. Díky tmavému režimu navíc ušetříte baterii vašeho telefonu. Měření ukázala, že u OLED displejů dokáže tmavý režim obrazovky snížit spotřebu telefonu až o 60 %.

Podlehněte vábení temné strany

Kromě toho, že šetří energii a vaše oči, tmavý režim na Bazoši vypadá prostě úžasně. Bílý text na černém pozadí se mnohem pohodlněji čte a ani po delším čase nemáte pocit unavených a pálivých očí. Pokud si rádi procházíte zajímavé inzeráty večer, je pro vás dark mode jasnou volbou.

Komerční sdělení.