Co všechno byste měli zvážit při výběru šatní skříně?

28.02.2023
Pokud bydlíte ve velkém rodinném domě, zřejmě je šatník samostatná místnost hned vedle ložnice, přičemž spousta bytových designérů si nechává na navrhování tohoto prostoru záležet.

Jedná se totiž o klíčové místo, kde nejenže uložíte oblečení, boty a doplňky, ale také je kladen důraz na jeho estetický vzhled. V běžných bytech se často musíte vzdát samostatného šatníku, ovšem na scénu nastupují dobře navržené šatní skříně, které celkově vylepší vzhled interiéru.

Jestliže neplánujete najímat si bytového architekta, podívejte se na šatní skříně na internetu a porovnejte vždy jejich vzhled s vaším aktuálním prostorem. Velice důležité je, aby skříň zapadla svým stylem do místnosti.

Typ šatní skříně

V zásadě existují dva druhy šatních skříní, a to vestavěné a samostatně stojící. Samostatná šatní skříň je vhodná pro rodiny, které se často stěhují, protože je lehká a přenosná. Přemístíte ji bez problémů i z jedné místnosti do druhé.

Vestavěná skříň zase představuje trvalé úložné řešení, které zůstane v interiéru navždy. Vestavěné skříně se totiž vyrábí na míru danému prostoru, a tak byste je v novém obydlí zřejmě ani nevyužili. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou.

Velikost

Stejně jako třeba u komody, tak i u šatní skříně vás zajímá velikost. Udělejte si prvně jasno, do jaké části místnosti skříň umístíte, protože podle toho zvolíte optimální rozměry, a to od šířky a hloubky až po výšku.

Styl

Design šatní skříně je zásadním aspektem. Jestliže se pouštíte do kompletní rekonstrukce ložnice, máte vyhráno, protože si celý nábytek sjednotíte. V případě, že už máte místnost hotovou, ale pouze ji potřebujete doplnit o skříň, budete muset dělat určité kompromisy, aby výsledek vypadal uceleně a esteticky.

Pokud v ložnici převládá specifický druh dřeviny, pokuste se najít takovou skříň, která doplňuje texturu dřevěného designu. Taktéž vezměte v úvahu i barvu stěn.

Hledáte internetový obchod, kde koupíte nejen skříně, ale také konferenční stolky, jídelní židle a křesla? Podívejte se do Atan.cz.

Komerční sdělení. Image by Sergey Gorbachev from Pixabay