Chcete mohutná záda? Naučte se milovat hrazdu

14.01.2023
Oblast fitness cvičení je úplnou vědou, jíž se někteří jedinci věnují celý život.

Ačkoliv je pěkné tělo rozhodně zajímavým bonusem, hlavním benefitem je pevnější zdraví, větší psychická i fyzická odolnost a lepší nálada. K tomu připočtěte ještě zdokonalení sportovních výkonů, pomalejší stárnutí a bezpočet dalších pozitivních jevů. Mnoho začátečníků má problémy s budováním zad, přičemž se není čemu divit. Zapomínají totiž na různé variace shybů.

Komplexní rozvoj

Pokud chcete dosáhnout nejlepších možných výsledků, nesmíte zapomínat na žádnou svalovou partii. Nejspíše každý z nás zná člověka, který má obrovské paže, ale nohy jako tyčky od rajčat. Tento častý fenomén nepředstavuje jen estetický problém, nýbrž i zdravotní (svalová dysbalance). Podobná situace samozřejmě platí i pro záda a všechny další části těla.

Toužíte-li si vybudovat opravdu masivní záda, určitě vsaďte na hrazdy Strongmann. Ideální variantou je konstrukce připevněná na zeď, jelikož vám poskytne dostatek prostoru i oporu pro cvičení se závažím. O bezpečnosti ani nemluvě.

Střídejte úhly

Pravé kouzlo tkví nejen v progresivním zatížení, ale i ve střídání úchopů, snižování pauz mezi sériemi či provádění pomalého a kontrolovaného pohybu. Nebojte se tedy experimentovat (rozumně) a týden za týdnem zvyšovat své požadavky na výkon. Klíčem k úspěchu je dřina a léta praxe.

Nezapomínejte na správnou techniku, kterou pochytíte od zkušených trenérů. Pokud chcete cvičit sami doma, podívejte se na internetové návody od ověřených kulturistů a krok za krokem se naučte každý malý detail. Rozhodně se neobejdete bez pořádného vybavení, jež pořídíte ve známém e-shopu pod výše vloženým odkazem. Během chvíle objednáte hrazdu, činky, závaží, odporové gumy, lavice, stroje a mnoho dalších pomůcek.

Komerční sdělení. Fotka od Pavel Jurča z Pixabay