Časopis Krátký řez 4

27.10.2023
Čtvrté číslo jediného hororového časopis na českém trhu.

Už od chvíle, kdy začal Golden Dog vydávat jiné autory než jen Martina Štefka, vzalo si nakladatelství za cíl podporovat český horor a horor na českém trhu vůbec. Tento cíl se snaží naplnit pololetník Krátký řez, časopis, jenž se zaměřuje na hororové povídky a představení různých hororových autorů. A už je tu čtvrté číslo. Co přináší?

Tentokrát se z českých hororových luhů a hájů můžeš těšit na jednoho autora a jednu autorku. S povídkou o jednom zvláštním děvčátku se představí Alexandra Haverská. Roman Bílek se pak v povídce Symptom hněvu podívá do jedné třídy, kde to nemá učitel ale vůbec jednoduché.

Zástupcem angloamerického hororu je v Krátkém řezu 4 americký spisovatel Scott Nicholson, kterého můžeš znát dokonce ze dvou českých překladů, které však vyšly pouze jako e-knihy. My ti Scotta představíme povídkou Musíš jim říct, že je miluješ, která v tobě dovede po dočtení ještě chvíli rezonovat.

Není to ale jediný zástupce angloamerického hororu, protože v časopise najdeš povídku Prokletá Jarvee. Napsal ji anglický autor William Hope Hodgson (1877-1918) a patří do jeho série s okultním detektivem Carnackim. Touhle povídkou bychom s Honzou Vojtíškem rádi založili rubriku starých hororů.

A jak už je u Krátkého řezu zvykem, i tentokrát Honza vybíral povídky jak na Slovensku, tak v Polsku. V případě Slovenska ti časopis přináší povídku Ingrid Rudavské, která vypráví o jedné terapii… A v případě polského hororu se můžeš těšit na Agnieszku Biskup, kterou už můžeš znát i z antologie Polské noční můry.

Nechybí ani něco navíc, čímž jsou v Krátkém řezu 4 dvouvětné horory. Ano, je to něco hodně speciálního, tak zkus, jak se čtyřem autorům povedlo vměstnat hrůzu do pouhých dvou vět. A tímto úkolem se pasovali: Radoslav Kozák, Alena Čadová, Petr Boček, Ivana Gašparíková a Honza Vojtíšek. Rozhodně je na co se těšit!

Krátký řez 4 je na trhu od 30. října 2023.

Odkaz pro objednání časopisu: https://www.goldendog.cz/produkt/kratky-rez-4/ 

Zdroj textu a fotografie: nakladatelství Golden Dog