Casio otevře virtuální obchod G-SHOCK STORE v metaverzu

04.10.2023

Jako první nabídne možnost navrhnout si hodinky podle vlastních představ na platformě VRChat

Společnost Casio Computer Co., Ltd. dnes oznámila spuštění virtuálního obchodu s nárazuvzdornými hodinkami značky G-SHOCK v metaverzu. V novém obchodě, který bude otevřen 6. října 2023 na virtuální sociální platformě VRChat, si návštěvníci užijí personalizaci hodinek podle vlastního vkusu i další atrakce.

V posledních letech je pro mladší uživatele stále populárnější vytváření avatarů (virtuálních osobností), prozkoumávání virtuálních prostor a vzájemná komunikace v metaverzu.

V reakci na to společnost Casio otevírá virtuální prostor (v metaverzu zvaný "svět") G-SHOCK STORE, aby podpořila trend vybavování avatarů hodinkami a navázala tak na silnou podporu, které se hodinky G-SHOCK těší u uživatelů díky svému jedinečnému designu a odolnosti vůči nárazům. Společnost Casio podepsala dohodu o partnerství se společností VRChat Inc., provozovatelem největší světové sociální platformy pro virtuální realitu VRChat. Je to vůbec poprvé, kdy výrobce hodinek otevřel svět (virtuální prostor) v síti VRChat.

Virtuální svět G-SHOCK STORE bude nabízet možnost navržení hodinek na míru, která uživatelům umožní kombinovat různé komponenty, vytvářet si vlastní personalizované hodinky G-SHOCK a samozřejmě také sledovat, jak s nimi jejich avataři na VRChat vypadají. Uživatelé si navíc mohou v oficiálním internetovém obchodě Casio na globálním internetovém tržišti pro kreativní tvorbu BOOTH zakoupit komponenty hodinek jako digitální předměty pro použití ve světě VRChat a vytvořit si tak virtuální hodinky G-SHOCK, které mohou nosit jejich avataři ve světě G-SHOCK STORE i dalších světech VRChat. Tyto virtuální hodinky jsou propojeny s časem v místě, kde se uživatel nachází, a umožňují uživatelům kontrolovat čas v rámci VRChat.

O platformě VRChat

VRChat je platforma virtuální reality v metaverzu, která uživatelům umožňuje převzít podobu avatarů a užívat si interaktivní zážitky ve virtuálních světech. Miliony lidí na této platformě vytvořily širokou škálu uživatelských komunit, v nichž si mohou volně užívat aktivit v metaverzu.

TZ PROTEXT ČTK