Arkham Horror (Third Edition): Nová edice hororové hry založené na povídkách H. P. Lovecrafta

12.12.2023

Máte rádi detektivky, horrorové filmy, steampunk a rádi si hrajete deskové hry? Máme pro vás skvělý tip na legendární deskovku.

Desková hra pro fajnšmekry

Arkham Horror je kooperativní desková hra, která kombinuje prvky detektivního žánru, hororu a steampunku. Hra se odehrává v roce 1926 v městě Arkham v Massachusetts, které vytvořil H.P. Lovecraft

Hráči se ujímají role vyšetřovatelů, kteří se snaží zabránit vstupu starodávných bytostí do našeho světa. Hra je založena na stejnojmenné hře na hrdiny Call of Cthulhu od Chaosiumu. Hráči se pohybují po herní desce, sbírají karty s vybavením a kouzly, bojují s nestvůrami a snaží se uzavřít portály do jiných světů. Hra končí, pokud se podaří uzavřít všechny portály, nebo pokud se objeví starodávná bytost, kterou hráči nedokážou porazit.

Arkham Horror byl původně vydán v roce 1987 společností Chaosium. V roce 2005 byla hra přepracována a vydána společností Fantasy Flight Games. Třetí edice hry byla vydána v roce 2018. Hra je oblíbená mezi fanoušky Lovecraftova díla a deskových her.

Arkham Horror (třetí edice) je nová edice legendární hororové hry založené na povídkách H. P. Lovecrafta. V rolích vyšetřovatelů se hráči pokoušejí zastavit hrůzy, které se pokoušejí proniknou skrz dimenze do našeho světa.

Oproti předchozím verzím je v této edici mnoho novinek. Nejvýznamnější z nich je modulární herní plán a scénáře, které by měli zajistit, že každá hra bude jiná.