4 rady pro výběr materiálů na 3D tisk

15.05.2021
Potřebujete materiály pro 3D tisk, ale jste ztracení při výběru? Přečtěte si celý článek!

Potřebujete materiály pro 3D tisk, ale jste ztracení při výběru, protože existuje poměrně velké množství jednotlivých variant a nevíte, na jaké parametry se zaměřit? V tom případě se vám mohou hodit následující 4 rady, kde se dozvíte, podle čeho vybírat a zároveň nechybí doporučení na specializovaný internetový obchod se sortimentem zaměřeným právě na 3D tiskárny.

Výběr podle materiálu

Když začnete vybírat materiály pro 3D tisk, zjistíte, že existuje více různých variant. Většina je založena na bázi plastu, ale konkrétní složení dále ovlivňuje specifické vlastnosti, jako jsou pevnost, pružnost nebo bod tání. Mezi časté varianty patří PLA, PET-G nebo ASA.

Technické parametry filamentů

Právě technické parametry odlišují jednotlivé filamenty a jsou klíčové pro správný výběr i následnou práci při tisku. V konkrétním detailu každého druhu materiálu pro 3D tisk jasně vidíte optimální rozpětí teplot pro trysky i tiskovou podložku. Dále jsou zde uvedeny výhody a nevýhody právě tohoto konkrétního druhu materiálu, což vám může pomoci s výběrem pro náročnější či naopak levnější 3D tisk pro méně zatěžované části.

Přidání UV pryskyřice

Pro vytvoření spojů se využívá UV pryskyřice. Ta může být v základní podobě, ale i ve speciální flexibilní variantě, kdy nabídne vysokou pevnost i pružnost, takže se hodí na pohyblivé spoje a hodně namáhané součástky. Správným výběrem UV pryskyřice doladíte svou snahu o vytvoření ideálního výrobku z 3D tiskárny.

Nezapomeňte i na další příslušenství a náhradní díly

Protože 3D tiskárny potřebují pravidelnou údržbu, jako jsou čištění či například výměna tiskové podložky, mohou se vám hodit i náhradní díly a příslušenství. Velkou výhodou je fakt, že všechno potřebné najdete na jednom internetovém obchodě zaměřeném právě na 3D tiskárny.

Komerční sdělení.