Nejlepší scifi filmy roku 2021

Přinášíme vám přehled nejlepších mysteriózních snímků, scifi filmů, fantasy filmíků a hororů roku 2021. Na této stránce naleznete inspirativní seznam science fiction filmů a fantastických či mýtických snímků roku 2021. Stránka byly vytvořena pro fanoušky horrorových filmů, žánru sci-fi a milovníky žánrových filmů z říše fikce a fantazie.

Znovuzrození boha

Režie: Ji Zhao

Hraje: Tianxiang Yang

Ne-ča žije jako obyčejný poslíček, kterého baví motoristické závody. Když ale narazí na staré nepřátele, musí v sobě znovu objevit sílu ochránit svoje milované.

Zelený had

Režie: Amp Wong

Hraje: Xiaoxi Tang

Siao Čching se pokouší vysvobodit sestru z Fa-chajových spárů, ale skončí v děsivém městě, kde narazí na záhadného muže, co si nepamatuje svoji minulost.

Zhoubné zlo

Režie: James Wan

Hraje: Annabelle Wallis

James Wan se vrací ke svým žánrovým kořenům příběhem o dívce Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd, které bohužel mají daleko k obyčejným snům.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz

Režie: Michael Chaves

Hraje: Vera Farmiga

V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz je mrazivým příběhem plným hrůzy, smrti a neznámého zla, které šokuje i zkušené výzkumníky paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovi.

Vrchol nebes

Režie: Patrick Imbert

Hraje: Eric Herson-Macarel

Fotožurnalista je posedlý pátráním po tom, co se stalo s první expedicí na Mount Everest, a dostane se na stopu uznávaného pohřešovaného horolezce.

Válka zítřka

Režie: Chris McKay

Hraje: Chris Pratt

Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu.

Ulice strachu – 2. část: 1978

Režie: Leigh Janiak

Hraje: Sadie Sink

Shadyside, rok 1978. Škola končí a letní aktivity v táboře "Nightwing" právě začínají. Jenže v okolí se potuluje místní psychopat, který je posedlý touhou zabíjet.

The Spine of Night

Režie: P. Gelatt, M. King

Hraje: R. E. Grant

Animované dlouhometrážní filmy, které nejsou určené očím dětského diváka, jsou úkazem, který se v západní kinematografii objevuje velmi sporadicky.

Šílený bůh

Režie: Phil Tippett

Hraje: Alex Cox

Finální forma 'Šíleného boha' není film samotný, ale vzpomínka na něj poté, co ho vidíte. Přináší vás do okamžiku těsně po probuzení ze sna, kdy se vracíte k útržkům vlastní rozklížené mysli předtím, než se rozplynou ve stínech.

Sebevražedný oddíl

Režie: James Gunn

Hraje: Margot Robbie

Vítejte v pekle – tedy v Belle Reve, věznici s nejvyšší úmrtností v celých Spojených státech. Jsou tam zavření ti nejhorší superpadouši, kteří udělají cokoli, aby se dostali ven – i kdyby to znamenalo přidat se k přísně tajné, podezřelé organizaci Task Force X.

Spider-Man: Bez domova

Režie: Jon Watts

Hraje: Tom Holland

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí.

Shin Evangelion gekijoban:||

Režie: Kazuja Curumaki

Hraje: Megumi Hajašibara

Už je to chvíle od toho, co se Šindži Ikari probral ve světě o čtrnáct let starším, než ho znal. Nedostává pochopení jak na straně svého otce a jeho společnosti NERVE, tak na straně nově vzniklé organizace WILLE, která se proti NERVE snaží bojovat.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Režie: Destin Daniel Cretton

Hraje: Simu Liu

Hlavním hrdinou je superhrdina čínského původu Shang-Chi, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů.

Rozbitý robot Ron

Režie: A. Carloni, J.-P. Vine

Hraje: O. Colman

Animovaný snímek Rozbitý robot Ron vypráví příběh trochu osamělého dvanáctiletého sedmáka Barneyho a Rona, jeho nového chodícího, mluvícího a zcela digitálního přítele, který má být, alespoň podle reklamy, "nejlepší kamarád robot".

Rodina na baterky

Režie: M. Rianda, J. Rowe

Hraje: A. Jacobson

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů.

Raya a drak

Režie: Paul Brigg

Hraje: Kelly Marie Tran

Kdysi dávno ve fantazijním světě Kumandry žili lidé a draci v harmonii. Kdykoliv pak zlověstné nestvůry nazývané Druuni ohrožovaly zemi, draci se pro záchranu svých lidských přátel obětovali.

Poslednij bogatyr: Poslannik ťmy

Režie: Dmitrij Ďjačenko

Hraje: Viktor Choriňak

Poslednij bogatyr: Poslannik ťmy je ruská fantasy komedie z roku 2021, pokračování The Last Warrior: Root of Evil a je třetím a posledním dílem série The Last Warrior.

Poslední noc v Soho

Režie: Edgar Wright

Hraje: Thomasin McKenzie

Studentka módního návrhářství Eloise (Thomasin McKenzie) se právě přestěhovala z ospalé anglické vesničky do životem pulzujícího Londýna.

Psych 3: This Is Gus

Režie: Steve Franks

Hraje: James Roday Rodriguez

Psych 3: This Is Gus je americký televizní komediální film z roku 2021 založený na dramatickém seriálu USA Network Psych. Film je přímým pokračováním druhého filmu z roku 2020.

Miluj svého robota

Režie: Maria Schrader

Hraje: Maren Eggert

Alma je vědkyně ve slavném Pergamonském muzeu v Berlíně. Aby získala pro svou práci finanční prostředky na výzkum, je přesvědčena, aby se ...

Myši patří do nebe

Režie: J. Bubeníček, D. Grimmová

Hraje: P. Balner

Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí.

Memoria

Režie: A. Weerasethakul

Hraje: T. Swinton

Na scéně autorského filmu bychom stěží našli tvůrce plujícího tak daleko od středního proudu jako Apichatpong Weerasethakul, přesto pravidelně soutěžícího na nejvýznamnějších festivalech.

Maminka (Petite Maman)

Režie: Céline Sciamma

Hraje: Joséphine Sanz

Nelly má osm roků a právě přišla o babičku. Odchází s rodiči do domu, ve kterém její mamka vyrůstala.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera

Režie: Zack Snyder

Hraje: Ben Affleck

Bruce Wayne (Ben Affleck) je odhodlaný postarat se o to, aby Supermanova (Henry Cavill) oběť nepřišla nazmar. V Lize spravedlnosti Zacka Snydera spojí síly s Dianou Prince (Gal Gadotová) a společně sestaví tým superhrdinů, jehož posláním je zachránit svět před blížící se hrozbou katastrofických rozměrů.

Luca

Režie: Enrico Casarosa

Hraje: Jacob Tremblay

Snímek studií Disney a Pixar Luca, odehrávající se v malebném městečku italské riviéry, vypráví o dospívajícím chlapci, který zažívá nezapomenutelné letní prázdniny plné zmrzliny, těstovin a vyjížděk na mopedu.

K zemi hleď!

Režie: Adam McKay

Hraje: Leonardo DiCaprio

Dva astronomové vyrážejí na mediální turné, aby varovali lidstvo před smrtící kometou, která se řítí přímo na planetu Zemi. Zdá se ale, že to nikoho nezajímá.

Koňok-Gorbunok

Režie: Oleg Pogodin

Hraje: Anton Šagin

V jisté ruské vesnici se objevují v obilí zvláštní kruhy. Mladý farmářský syn Ivan (Anton Šagin) číhá se svými bratry na pachatele. Během noci toto tajemství odhalí. Po polích se prohání obrovská bílá kobyla.

Krotitelé duchů: Odkaz

Režie: Jason Reitman

Hraje: Mckenna Grace

Režisér Jason Reitman a producent Ivan Reitman uvádějí další kapitolu z původního příběhu Krotitelů duchů. Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček.

Kouzelný drak

Režie: Chris Appelhans

Hraje: Junfeng Niu

Odhodlaný teenager Din by se hrozně rád zase potkal s nejlepším kamarádem z dětství. A kouzelný drak, co umí plnit přání, mu ukáže, že možností má nepřeberné množství.

Krása, která uchvátila srdce

Režie: Vinil Matthew

Hraje: Taapsee Pannu

Žena podezřelá z vraždy svého manžela odhaluje detaily jejich problematického manželství, které jenom dál komplikují hledání pravdy.

Justice Society: World War II

Režie: Jeff Wamester

Hraje: Matt Bomer

Rychlík od vydavatelství DC Comics – Barry Allen aka superhrdina Flash cestuje nazpět časem a následně se ocitá v období 2. světové války, kde potkává skupinu bojovníků s nadlidskými schopnostmi, jež statečně bojují proti nacismu.

Hilda a král hor

Režie: Andy Coyle

Hraje: Daisy Haggard

Když se Hilda probudí v těle trolla, musí použít svůj důvtip a odvahu, aby se vrátila domů, stala se znovu člověkem a zachránila město Trolberg.

Free Guy

Režie: Shawn Levy

Hraje: Ryan Reynolds

Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh.

Encanto

Režie: J. Bush, B. Howard, C. Smith

Hraje: S. Beatriz

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto.

Duna

Režie: Denis Villeneuve

Hraje: Timothée Chalamet

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem.

Černý telefon

Režie: Scott Derrickson

Hraje: Mason Thames

Finney Shaw je normální třináctiletý kluk, kterému změní život sadistický vrah, jenž ho unese a uvězní ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na Finneyho začnou ze sluchátka mluvit předchozí únoscovy oběti.

Belle

Režie: Mamoru Hosoda

Hraje: Takeru Sató

Mistr japonské animace Mamoru Hosoda již před lety deklaroval svou fascinaci starou francouzskou pohádkou "Kráska a zvíře" a ve svém ...

Chybí v našem seznamu TOP scifi filmů roku 2021 nějaký zajímavý fantastický snímek? Napište nám!