banner
banner

Hanina Veselá

Narodila se v Praze, kde vystudovala právo a historii na UK. Názorný příklad rozpolcené osobnosti. Na jedné straně snílek a fantasta, na straně druhé pragmatik a vědec. Mezi další její zájmy patří portrétní fotografie, cestování a chov želv. Píše také knižní recenze a reportáže z akcí pro internetový f/sf portál Sarden.

 

V žánru debutovala fantasy hříčkou Fortuno, toč! (Pevnost 01/2004). Za povídku Ozubené zásnuby (Pevnost 07/2007) získala titul Lady řádu fantasy. V roce 2007 vyšla i její povídková sbírka Mrakulin grimoár. Románovou prvotinou se stala Magnólie a démon (Mytago 2013), jejíž protagonistkou je telepatka Magnólie, která je i hlavní hrdinkou románu Drak bere vše (Mytago 2015) a několika povídek - např. Mrtví patří do hlíny (Pevnost 10/2015) nebo Studená krev (sbírka Marellion, Mytago 2015).

 

Magnólii v současné době můžete potkat na kterémkoliv z kontinentů herního světa Asterion, kde se její příběhy odehrávají. (Ale pozor, pro to abyste si je pořádně užili, není znalost asterionského univerza nutná.) Je nadanou telepatkou a občas fušuje i do nekromancie. Kočovný styl života jí brání chovat nějaká zvířata, ale opravdovou slabost má pro draky. Se svou autorkou má společné zrzavé vlasy, cynický humor, řádně prořízlou pusu a spoustu příběhů z uvedeného cyklu.

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem