UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Hanina Veselá

Narodila se v Praze, kde vystudovala právo a historii na UK. Názorný příklad rozpolcené osobnosti. Na jedné straně snílek a fantasta, na straně druhé pragmatik a vědec. Mezi další její zájmy patří portrétní fotografie, cestování a chov želv. Píše také knižní recenze a reportáže z akcí pro internetový f/sf portál Sarden.

 

V žánru debutovala fantasy hříčkou Fortuno, toč! (Pevnost 01/2004). Za povídku Ozubené zásnuby (Pevnost 07/2007) získala titul Lady řádu fantasy. V roce 2007 vyšla i její povídková sbírka Mrakulin grimoár. Románovou prvotinou se stala Magnólie a démon (Mytago 2013), jejíž protagonistkou je telepatka Magnólie, která je i hlavní hrdinkou románu Drak bere vše (Mytago 2015) a několika povídek - např. Mrtví patří do hlíny (Pevnost 10/2015) nebo Studená krev (sbírka Marellion, Mytago 2015).

 

Magnólii v současné době můžete potkat na kterémkoliv z kontinentů herního světa Asterion, kde se její příběhy odehrávají. (Ale pozor, pro to abyste si je pořádně užili, není znalost asterionského univerza nutná.) Je nadanou telepatkou a občas fušuje i do nekromancie. Kočovný styl života jí brání chovat nějaká zvířata, ale opravdovou slabost má pro draky. Se svou autorkou má společné zrzavé vlasy, cynický humor, řádně prořízlou pusu a spoustu příběhů z uvedeného cyklu.