UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Pavel Rychtařík

Narodil jsem se 4.10 1977, mou domovinou jsou Kralupy nad Vltavou Mé první pokusy s obrázky začaly vznikat už na základní škole. První vtipy jsem zvládl ve vyšších ročnících ZŠ, ale nebylo to ono. Postupem času a neustálým zdokonalováním se člověk začne vykreslovat, což mělo za následek, že na některá moje humorná dílka se dalo i koukat...

Školou vtipu se pro mě stal časopis Dikobraz. V roce 2003 mi otiskli úplně první kreslený vtip v časopise Trnky-Brnky. Tak začala spolupráce s lidmi kolem tohoto časopisu a dodnes se účastním zajímavých výstav a kreslířských akcí.

Od roku 2014 jsem opětovným členem České unie karikaturistů. Začal jsem se více věnovat humoru beze slov, kde jsem se do slova našel a stále více mne tento humor pohlcuje. Chystám se více zaměřit na světové kartonové soutěže a tomu jsem prakticky v kresbě podřídil úplně vše.

Mou největší inspirací je naše dcerka Amálie pro kterou vznikli první obrázky bez textu.

V roce 2014 jsem dvakrát vyhrál v Soutěži o vtip měsíce, kterou pořádá Česká unie karikaturistů a celkově jsem se umístil na bramborovém 4. místě. V tomtéž roce mi vyšel obrázek ve znovu vzkříšeném Dikobrazu, který měl jen jepičí život a po čtyřech číslech skončil. Ale mohu říci, že jsem kreslil do Dikobrazu... (smích). Dále byli přijaty moje kresby do kultovního časopisu SORRY, tak jsem zvědav jak se rozjede tato spolupráce. Jsem členem Klubu kreslířů a humoristů TAPÍR.

Veselé scifi obrazy Pavla Rychtaříka