Ondřej Soukup

Ondřej Soukup narozen roku 1989 je mladý český ilustrátor, malíř a grafik žijící v Jindřichově Hradci. Věnuje se jak tradičním technikám, tak i digitální malbě. Mezi jeho oblíbená témata patří sci-fi nebo fantasy ilustrace. Rád také maluje krajiny a městská zákoutí převážně z jeho působiště (Jindřichův Hradec).

V roce 2011 se společně se svým otcem Jiřím Soukupem začali věnovat historickým motivům z druhé světové války. Ondřej jako malíř a Jiří, jako grafik, nadšenec letadel a historických událostí hlavně z roku 1939 - 1945. V roce 2014 vydal se svým otcem ilustrovanou knihu https://www.facebook.com/cilprodnesniden věnovanou 70. výročí náletu na Pardubice. Dále spolu s Janem Kopřivou pracují na projektu https://www.facebook.com/takosamelyden. Jedná se o ilustrované povídky na motivy videohry The last of us.

Realizované projekty:

ilustrovaný kalendář pro herní eshop X-zone, výstava obrazů na festivalu fantazie, spolupráce na propagaci Festivalu fantazie 2012 a Pragoffestu 2013 (plakát), grafika pro film Mikola "Tenkrát na Koločavě", výstavy obrazů v Jindřichově Hradci a okolí, vydání ilustrované knihy Cíl pro dnešní den, momentálně (září 2014) pracuje na projektu "Tak osmělý den" (ilustrovaně povídky na motivy videohry The last of us). Odkaz na tvorbu: http://vitoss.deviantart.com/gallery/; https://www.facebook.com/cyborkart

Galerie fantastických obrázků Ondřeje Soukupa