UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Martin Šrámek

Martin se narodil v roce 1967, žije a tvoří v Praze, vystudoval gymnázium, absolvoval 6 semestrů VŠE. Ve výtvarném vzdělání je autodidaktem, pečlivě se věnuje studiu starých mistrovských technik, absolvoval řadu odborných seminářů a konzultací.

Malování se věnuje od dětství, ale mezi všemi výtvarnými technikami mu nejvíce učarovala "klasická" olejomalba technikou starých mistrů, které zůstává věrný a někdy ji kombinuje s dalšími technikami (malba na desky, tvorba struktur, akryl atd.). Jeho usilovné studium výtvarných technik olejomalby a převádění těchto znalostí do vlastní praxe ho dovedly až k pořádání malířských kurzů. Této činnosti se věnuje již několik let.

V roce 2000 založil s názorově spřízněnými kolegy Günterem Hujberem a Petrem Válkem výtvarnou skupinu Imagika 2000. Od roku 2001 je členem výtvarného sdružení Art-kolegium. Snové obrazy Martina Šrámka byste nalezli v soukromých sbírkách v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Německu, U.S.A. a dalších zemích.

Krásné obrazy Martina Šrámka obsahují fantastické vize blízké žánru science fiction a fantasy. Z maleb, aktů a obrazů je cítit zájem o vesmír, magii, mystiku a mytologii. K zajímavému spojení obrazů a poezie došlo díky mamince Janě Šrámkové, její verše jsou většinou tematicky přímo inspirovány hotovými obrazy syna Martina. Toto propojení obrazů s básněmi se zúročilo v 1. autorském vydání společné knihy "Za hranicemi snů" v září 2001.

Martin Šrámek o své tvorbě říká

"Chtěl bych svými obrazy přenést lidi do jiného světa - do světa snové reality. Světa, ve kterém je hranice mezi skutečností a fikcí, či snem jen velmi křehká. Realita se stává snem a sen se pozvolna mění v realitu. Možná Vám mé obrazy budou připadat jako pohledy do jiných vesmírných světů, kde neplatí pozemské fyzikální zákony a věci, krajina či postavy nemusejí mít vždy jasný, definovaný charakter. Možná zde naleznete i trochu tajemna či magie, ale pokud na Vás mé obrazy zapůsobí alespoň trošičku pozitivně, pak je to dobře. A jestli ne, pak doufám, že alespoň potěší Vaše oči a pohladí Vaši duši. A o to v dnešní uspěchané době přece nejvíc jde ..."

Galerie scifi a fantasy obrazů Martina Šrámka