Martin Šrámek

Martin se narodil v roce 1967, žije a tvoří v Praze, vystudoval gymnázium, absolvoval 6 semestrů VŠE. Ve výtvarném vzdělání je autodidaktem, pečlivě se věnuje studiu starých mistrovských technik, absolvoval řadu odborných seminářů a konzultací.

Malování se věnuje od dětství, ale mezi všemi výtvarnými technikami mu nejvíce učarovala "klasická" olejomalba technikou starých mistrů, které zůstává věrný a někdy ji kombinuje s dalšími technikami (malba na desky, tvorba struktur, akryl atd.). Jeho usilovné studium výtvarných technik olejomalby a převádění těchto znalostí do vlastní praxe ho dovedly až k pořádání malířských kurzů. Této činnosti se věnuje již několik let.

V roce 2000 založil s názorově spřízněnými kolegy Günterem Hujberem a Petrem Válkem výtvarnou skupinu Imagika 2000. Od roku 2001 je členem výtvarného sdružení Art-kolegium. Snové obrazy Martina Šrámka byste nalezli v soukromých sbírkách v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Německu, U.S.A. a dalších zemích.

Krásné obrazy Martina Šrámka obsahují fantastické vize blízké žánru science fiction a fantasy. Z maleb, aktů a obrazů je cítit zájem o vesmír, magii, mystiku a mytologii. K zajímavému spojení obrazů a poezie došlo díky mamince Janě Šrámkové, její verše jsou většinou tematicky přímo inspirovány hotovými obrazy syna Martina. Toto propojení obrazů s básněmi se zúročilo v 1. autorském vydání společné knihy "Za hranicemi snů" v září 2001.

Martin Šrámek o své tvorbě říká

"Chtěl bych svými obrazy přenést lidi do jiného světa - do světa snové reality. Světa, ve kterém je hranice mezi skutečností a fikcí, či snem jen velmi křehká. Realita se stává snem a sen se pozvolna mění v realitu. Možná Vám mé obrazy budou připadat jako pohledy do jiných vesmírných světů, kde neplatí pozemské fyzikální zákony a věci, krajina či postavy nemusejí mít vždy jasný, definovaný charakter. Možná zde naleznete i trochu tajemna či magie, ale pokud na Vás mé obrazy zapůsobí alespoň trošičku pozitivně, pak je to dobře. A jestli ne, pak doufám, že alespoň potěší Vaše oči a pohladí Vaši duši. A o to v dnešní uspěchané době přece nejvíc jde ..."

Galerie scifi a fantasy obrazů Martina Šrámka

Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky
Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky