UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Josef Balek

Josef Balek je malíř autodidakt. Počátek své scifi a fantasy tvorby tvorby spatřuje v inspirativní výstavě fantasy obrazů českého malíře Reona Argondiana v roce 1993. Další inspirací pro Josefa Balka je tvorba malíře Zdeňka Kopáče. Oba zmínění malíři jsou nyní přáteli Josefa Pepina Balka. Malíř Balek má v oblibě tvorbu mistrů starého Holandska a práci umělců, jakými byli Rembrandt, Cuyp, Rubens, Neer, Eyck a další.

To jsou dva základní směry malby, kterým zůstal věrný dodnes. V posledních letech experimentuje s tvorbou špachtlí a plastických tmelů. V roce 2005 založil a dodnes vede uměleckou skupinu "Volné sdružení umělců jižních Čech", kde je zhruba 40 umělců z Čech, Německa, Rakouska, Švýcarska a Holandska. Pod hlavičkou sdružení zorganizoval velkou řádku mezinárodních výstav, kdy nejrozsáhlejší výstavou byla půlroční, putovní, „European Art Tour 2008“, výstava která postupně prošla Olomoucí, Schönsee (D), Linz-Traun (A), Salzburg-Seekirchen (A), Bratislavou (SK) a jihočeským Lišovem. Dalšími významnějšími akcemi bylo pořádání „Euro-Czech Free Art“, Humpolec-2007 a mezinárodní výstava „Fantasie bez hranic“, Lišov -2010. Neustále spolupracuje a je v kontaktu s mnohými  zahraničními umělci.

Účastnil se již několika desítek výstav v Čechách na Slovensku, Rakousku, Německu, Holandsku a Francii,

z nichž jako nejvýznamnější pokládá účast a reprezentování Česka na výstavě „1. European Masters of Modern Art“v roce 2007 v rakouském městě Burgau a také další reprezentování Česka na uměleckém Salonu ve francouzském Zillisheimu v r.2011.

Galerie krásných scifi a fantasy obrázků Josefa Balka