Josef Balek

Josef Balek je malíř autodidakt. Počátek své scifi a fantasy tvorby tvorby spatřuje v inspirativní výstavě fantasy obrazů českého malíře Reona Argondiana v roce 1993. Další inspirací pro Josefa Balka je tvorba malíře Zdeňka Kopáče. Oba zmínění malíři jsou nyní přáteli Josefa Pepina Balka. Malíř Balek má v oblibě tvorbu mistrů starého Holandska a práci umělců, jakými byli Rembrandt, Cuyp, Rubens, Neer, Eyck a další.

To jsou dva základní směry malby, kterým zůstal věrný dodnes. V posledních letech experimentuje s tvorbou špachtlí a plastických tmelů. V roce 2005 založil a dodnes vede uměleckou skupinu "Volné sdružení umělců jižních Čech", kde je zhruba 40 umělců z Čech, Německa, Rakouska, Švýcarska a Holandska. Pod hlavičkou sdružení zorganizoval velkou řádku mezinárodních výstav, kdy nejrozsáhlejší výstavou byla půlroční, putovní, „European Art Tour 2008“, výstava která postupně prošla Olomoucí, Schönsee (D), Linz-Traun (A), Salzburg-Seekirchen (A), Bratislavou (SK) a jihočeským Lišovem. Dalšími významnějšími akcemi bylo pořádání „Euro-Czech Free Art“, Humpolec-2007 a mezinárodní výstava „Fantasie bez hranic“, Lišov -2010. Neustále spolupracuje a je v kontaktu s mnohými  zahraničními umělci.

Účastnil se již několika desítek výstav v Čechách na Slovensku, Rakousku, Německu, Holandsku a Francii,

z nichž jako nejvýznamnější pokládá účast a reprezentování Česka na výstavě „1. European Masters of Modern Art“v roce 2007 v rakouském městě Burgau a také další reprezentování Česka na uměleckém Salonu ve francouzském Zillisheimu v r.2011.

Galerie krásných scifi a fantasy obrázků Josefa Balka

Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky
Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky