UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dalibor Vajnar

Malíř Dalibor Vajnar se narodil v roce 1972 v Chomutově ve znamení Lva. Žije a tvoří v Kadani. Po gymnáziu  vystudoval v Ústí nad Labem Fakultu užitého umění a designu. Následně, vzhledem ke svému zájmu o letectví, pracoval v redakci časopisu Letectví a kosmonautika jako grafik.

Olejomalby a obrazy Dalibora Vajnara mají společný a silný motiv, kterým je duchovní hledání. V krásných malbách a obrazech malíře Vajnara můžete najít odpovědi na otázky: “Co je tento svět, který nepociťuji mimo sebe, ale v sobě? Čím jsem já? A jak svět a sebe samotné pociťují ostatní lidé?”

Autor hledá odpovědi na tyto otázky také studiem filozofie, jógy a v oblasti mystiky. Své duchovní hledání přenáší do obrazů s cílem nejen zachytit pravdy skryté za hranicemi běžného vnímání, ale také s cílem inspirovat diváka k pohledu hlouběji do jeho bytí. Fantastické, vesmírné, nadčasové a především duchovní obrazy mají být impulzem k přenesení pozornosti na diváka samotného, ve kterém by při shlédnutí obrazů měly vystat otázky: ”Kdo jsem já? Odkud přichází moje životní síla?”

Dalibor Vajnar se věnuje hledání pravé podstaty bytí a střípky nalezené na této cestě zachycuje v originálních a  krásných obrazech.

"Tehdy, když se mysl utiší, když ustane hluk myšlenek, tehdy zní Hlas ticha v lidském nitru a přináší Světlo. A když mu člověk uvykne, pak rozezná Hlas ticha ve všem, slyší jej znít všude okolo a vyciťuje jej. A já se jen se snažím namalovat to, co slyším..."

Galerie Duchovní hledání