Dalibor Vajnar

Malíř Dalibor Vajnar se narodil v roce 1972 v Chomutově ve znamení Lva. Žije a tvoří v Kadani. Po gymnáziu  vystudoval v Ústí nad Labem Fakultu užitého umění a designu. Následně, vzhledem ke svému zájmu o letectví, pracoval v redakci časopisu Letectví a kosmonautika jako grafik.

Olejomalby a obrazy Dalibora Vajnara mají společný a silný motiv, kterým je duchovní hledání. V krásných malbách a obrazech malíře Vajnara můžete najít odpovědi na otázky: “Co je tento svět, který nepociťuji mimo sebe, ale v sobě? Čím jsem já? A jak svět a sebe samotné pociťují ostatní lidé?”

Autor hledá odpovědi na tyto otázky také studiem filozofie, jógy a v oblasti mystiky. Své duchovní hledání přenáší do obrazů s cílem nejen zachytit pravdy skryté za hranicemi běžného vnímání, ale také s cílem inspirovat diváka k pohledu hlouběji do jeho bytí. Fantastické, vesmírné, nadčasové a především duchovní obrazy mají být impulzem k přenesení pozornosti na diváka samotného, ve kterém by při shlédnutí obrazů měly vystat otázky: ”Kdo jsem já? Odkud přichází moje životní síla?”

Dalibor Vajnar se věnuje hledání pravé podstaty bytí a střípky nalezené na této cestě zachycuje v originálních a  krásných obrazech.

"Tehdy, když se mysl utiší, když ustane hluk myšlenek, tehdy zní Hlas ticha v lidském nitru a přináší Světlo. A když mu člověk uvykne, pak rozezná Hlas ticha ve všem, slyší jej znít všude okolo a vyciťuje jej. A já se jen se snažím namalovat to, co slyším..."

Galerie Duchovní hledání

Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky
Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky