UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Metro 2033

Výjimečná kniha na pomezí sci-fi a fantasy s nahuštěnou temnou klaustrofobickou atmosférou. Dmitry Glukhovsky, ruský spisovatel a novinář, napsal postapokalyptickou vizi světa Metro jako svou první knihu a okamžitě si získal srdce fanoušků i kritiků.

 

Svět sežehla nukleární exploze. Lidé, kteří přežili, se ukrývají hluboko pod povrchem země. Například jako Arťom v podzemí moskevského metra na stanici VDNCh. Katakomby není možné opustit, nikdy nevychází ven, nevidí slunce, nebe, rostliny. Žijí v jakémsi volném svazku s ostatními stanicemi a dělají jejich předsunutou hlídku. V tunelech metra před nimi žijí divní a nebezpeční tvorové, některé stanice jsou zamořena krysami, o dalších raději nikdo nemluví a nechce se ani domýšlet jaká nebezpečí ukrývají. Metro už není jen dutinou z betonu a oceli.

 

Arťom kdysi zahlédl noční nebe s hvězdami, raději by tuto vzpomínku vytěsnil z paměti. Málem zavinil zkázu své stanice a možná i celého metra. Dostane úkol, který mu pomůže odčinit tento prohřešek. Cesta metrem jej zavede do různých podob společenství vyznávajících různé ideologie, od uctívání peněz po klasické formy komunismu nebo fašismu. To nejhorší jej čeká v podobě knihovníků na konci cesty…

 

Podle knihy byla vytvořena jedna z nejlepších her pro PC a jako bonus se naučíte bravurně orientovat v moskevském metru.

PC hra Metro Last Light

Data ke knížce

  • Citát: „Povězte mi, soudruhu Rusakove, co říká marxismus – leninismus o bezhlavých mutantech? Chci být ideologicky kovaný, ale tady cítím mezeru.“
  • Autor: Dmitry Glukhovsky
  • Nakladatel: Knižní klub
  • Formát: 156 x 236 x 33 mm
  • Počet stran: 472
  • ISBN: 978-80-242-2624-8