UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Úžasná série SF filmů o vetřelcích

Tuhle akční ságu plnou vetřelčích kyselin, napětí, akce a tajemna fanoušek science fiction prostě musí vidět! Série filmů o vesmírných vetřelcích začala prvním snímkem Vetřelec (Alien), který natočil Ridley Scott v roce 1979. Hlavní roli stvárnila Sigourney Weaverová. Autorem podoby krvelačného monstra z vesmíru je švýcarský výtvarník a sochař Hans Ruedi Giger (narozen 5. února 1940 – zemřel 12. května 2014). H. R. Giger je zakladatelem uměleckého směru biomechanický surrealismus, jehož příznivcem je například talentovaný malíř Peter Gric.

Kultovní scifi sága o vetřelcích

Film Vetřelec se stal kultovní ságou, která započala v roce 1979 (Vetřelec 1). Následovaly další pokračování vetřelců: Vetřelec 2 (Aliens 1986), Vetřelec 3 (Alien 3, 1992), Vetřelec 4 (Alien: Resurrection, 1997) a Vetřelec 5 (Prometheus 2012). Vetřelec 6 (Covenant) jde do kin v roce 2017.

1. díl úžasné scifi ságy Vetřelec (Alien 1979). V hlavní roli Sigourney Weaver jako legendární statečná bojovnice Ellen Ripleyová.

2. díl legendární hororové scifi ságy Vetřelec. Film z roku 1986 má název Vetřelci (Aliens). V hlavní roli Sigourney Weaver jako důstojnice Ellen Ripleyová.

3. díl legendární scifi ságy Vetřelec. Film z roku 1992 má název Vetřelec 3 (Alien 3). Ellen Ripleyová jako jediná přežije nouzové přistání poškozené vesmírně lodi na planetě Fiorina 161 obydlené lidmi, které společnost odsoudila.

4. díl kultovní hororové ságy Vetřelec. Film z roku 1997 má název Vetřelec: Vzkříšení (Alien: Resurrection). Ellen Riplyová je už 200 let po smrti, ale vědci ve službách vojenské organizace se rozhodli, že ji ze starých krevních vzorků znovu sestaví.

5. díl kultovní hororové sci-fi ságy Vetřelec. Film z roku 2012 má název Prometheus.

6.díl kultovní scifi ságy Vetřelec. Posádka vesmírné lodi Covenant se připravuje kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie.