banner
banner

Úžasná série SF filmů o vetřelcích

Tuhle akční ságu plnou vetřelčích kyselin, napětí, akce a tajemna fanoušek science fiction prostě musí vidět! Série filmů o vesmírných vetřelcích začala prvním snímkem Vetřelec (Alien), který natočil Ridley Scott v roce 1979. Hlavní roli stvárnila Sigourney Weaverová. Autorem podoby krvelačného monstra z vesmíru je švýcarský výtvarník a sochař Hans Ruedi Giger (narozen 5. února 1940 – zemřel 12. května 2014). H. R. Giger je zakladatelem uměleckého směru biomechanický surrealismus, jehož příznivcem je například talentovaný malíř Peter Gric.

Kultovní scifi sága o vetřelcích

Film Vetřelec se stal kultovní ságou, která započala v roce 1979 (Vetřelec 1). Následovaly další pokračování vetřelců: Vetřelec 2 (Aliens 1986), Vetřelec 3 (Alien 3, 1992), Vetřelec 4 (Alien: Resurrection, 1997) a Vetřelec 5 (Prometheus 2012). Vetřelec 6 (Covenant) jde do kin v roce 2017.

1. díl úžasné scifi ságy Vetřelec (Alien 1979). V hlavní roli Sigourney Weaver jako legendární statečná bojovnice Ellen Ripleyová.

2. díl legendární hororové scifi ságy Vetřelec. Film z roku 1986 má název Vetřelci (Aliens). V hlavní roli Sigourney Weaver jako důstojnice Ellen Ripleyová.

3. díl legendární scifi ságy Vetřelec. Film z roku 1992 má název Vetřelec 3 (Alien 3). Ellen Ripleyová jako jediná přežije nouzové přistání poškozené vesmírně lodi na planetě Fiorina 161 obydlené lidmi, které společnost odsoudila.

4. díl kultovní hororové ságy Vetřelec. Film z roku 1997 má název Vetřelec: Vzkříšení (Alien: Resurrection). Ellen Riplyová je už 200 let po smrti, ale vědci ve službách vojenské organizace se rozhodli, že ji ze starých krevních vzorků znovu sestaví.

5. díl kultovní hororové sci-fi ságy Vetřelec. Film z roku 2012 má název Prometheus.

6.díl kultovní scifi ságy Vetřelec. Posádka vesmírné lodi Covenant se připravuje kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie.

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit